بروزرسانی به ویندوز 10 از 29 جولای 119 دلار هزینه خواهد داشت

0

بروزرسانی به ویندوز  10 از 29 جولای 119 دلار هزینه خواهد داشت

اگر خاطرتان باشد مایکروسافت پس از معرفی ویندوز 10، بروزرسانی به نسخه ی جدید را به مدت یک سال رایگان اعلام کرد و کاربران میتوانستند بدون هیچ هزینه ای ویندوز خود را به ویندوز 10 آپگرید کنند. اما اگر از آن دسته کاربرانی هستید که هنوز به ویندوز 10 کوچ نکرده اید اکنون زمان این کار است. طبق اعلان رسمی مایکروسافت، آپگرید رایگان از نسخه های پیشین ویندوز به ویندوز 10 از 29 جولای به پایان خواهد رسید. در واقع 29 جولای اولین سالگرد ویندوز 10 مایکروسافت است و طبق وعده ی این کمپانی تا این تاریخ مهاجرت به ویندوز 10 رایگان بود اما از آن تاریخ به بعد کاربران باید برای بروزرسانی ویندوزهای قدیمی خود به ویندوز 10 نسخه ی Home ، 119 دلار هزینه پرداخت کنند.

 

پیشنهاد بروزرسانی رایگان از سوی مایکروسافت واقعا حرکتی جسورانه بود. مطمئنا غول نرم افزاری میتوانست درآمد هنگفتی را طی این یک سال از کاربرانی که به ویندوز 10 مهاجرت میکنند کسب کند. اما پس از اینکه ویندوز 8 در جلب توجه کاربران و توسعه دهندگان شکست خورد، مایکروسافت نیاز به این چنین اقدام موثر و قدرتمندی داشت و البته به نظر میرسد کمپانی در این اقدام کاملا موفق بوده است. طبق گفته ی مایکروسافت اکنون ویندوز 10 بر روی  300 میلیون دستگاه در سراسر دنیا نصب شده است در حالی که این تعداد در ماه ژانویه 200 میلیون دستگاه بود. در این بین آمار جالب توجهی دیگری وجود دارد از جمله اینکه کورتانا دستیار صوتی محبوب ویندوز 10 تا کنون به بیش از 6 میلیارد سوال کاربران پاسخ داده است و همچنین کاربران بیش از 63 میلیارد دقیقه با مرورگر اج ویندوز 10 تنها در ماه مارس وقت گذارنده اند که نشان از محبوبیت چشمگیر جایگزین اینترنت اکسپلورر است.

البته مردد و دو دل بودن شما را برای به روزرسانی به ویندوز 10 سرزنش نمیکنیم، زیرا در بیلد های پیشین ویندوز 10 باگ های متعددی داشت که ممکن است موجب کاربران شده باشد و برخی را نیز از این نسخه دلسرد کرده باشد اما حقیقت این است که ویندوز 10 پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین نسخه های ویندوز را دارد و قابلیت های جدید و جالبی را به همراه دارد و حال پس از گذشت حدودا یک سال و بروزرسانی های بی وقفه ی مایکروسافت برای ویندوز 10، باگ های این نسخه به شدت کاهش یافته است و اکنون کار با ویندوز 10 کاملا لذت بخش است و مطمئنا طی بروزرسانی های آینده این بهبود ادامه خواهد داشت.  

استدلال ما از پیشنهاد مایکروسافت برای بروزرسانی به ویندوز 10 این است که کمپانی این کار را فقط برای مجاب کردن کاربران به استفاده از آخرین نسخه ی این سیستم عامل نکرده است بلکه روشی بوده است تا ویندوز 10 را به طور کلی تبدیل به اکوسیستمی برای توسعه دهندگان کند. با اینکه هنوز برنامه های اختصاصی برای ویندوز 10 چندان زیاد نیست اما در مقایسه با ویندوز 8 آمار بسیار بهتری دارد.

نظر شما درباره ی ویندوز 10 چیست؟ آیا تا 29 جولای به این نسخه کوچ میکنید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید