بروزرسانی جدید وان پلاس 3 وضعیت مدیریت حافظه و نمایش رنگ در صفحه نمایش را بهبود میدهد

0

بروزرسانی جدید وان پلاس 3 وضعیت مدیریت حافظه و نمایش رنگ در صفحه نمایش را بهبود میدهد

حدود یک هفته ای است که کمپانی وان پلاس جدیدترین و قدرتمندترین گوشی خود را معرفی و روانه ی بازار کرده است و صحبت ها در مورد این گوشی در طول این مدت بسیار زیاده بوده است که اکثر این صحبت ها را انتقاد ها تشکیل داده اند. اکثر انتقاد ها از این تلفن پرچمدار حول حافظه ی رم 6 گیگابایتی و صفحه نمایش آن میچرخد و به نظر میرسد کاربران از این دو فاکتور وان پلاس 3 دلسرد شده اند و سر و صدای این افراد به خصوص در شبکه های اجتماعی کاملا شنیده میشود. اکنون گزارش شده است که به زودی کمپانی وان پلاس یک بسته ی بروزرسانی برای پرچمدار خود منتشر خواهد کرد که عمق ایرادات این گوشی را کاهش میدهد.

 

با نگاهی کوتاه به وان پلاس 3 و مشخصات فنی این گوشی میتوان دریافت که با یک پرچمدار زیبا و قدرتمند که از کیفیت ساخت بالایی بهره مند است روبرو هستیم. با وجود قیمت 400 دلاری که تقریبا نصف قیمت پرچمداران سامسونگ و اپل است، ارزش خرید این پرچمدار بسیار بالاست. اما با تمام این اوصاف وان پلاس 3 یک گوشی بی نقص نیست و برخی ایرادات این گوشی هوشمند کمی جدی تر از حد معمول است. پس از بررسی وان پلاس 3 توسط متخصصین حوزه ی گوشی های هوشمند مشخص شد که این گوشی در قسمت مدیریت حافظه ی رم دارای مشکل جدی است. اما پس از بررسی این پرچمدار توسط وب سایت Anandtech مشخص شد که دیگر مشکل جدی این پرچمدار به قسمت صفحه نمایش مرتبط است که در نمایش رنگ ها دقت بالایی ندارد. این وب سایت به حدی وان پلاس 3 را به خاطر این مشکل زیر سوال برد که مدیر عامل کمپانی وان پلاس 3 این کار Anandtech را توهین آمیز خواهند.

وان پلاس 3 از یک صفحه نمایش 5.5 اینچی با وضوح تصویر فول اچ دی به همراه پنل امولد سفارشی تشکیل شده است که قابلیت تنظیم رنگ ها به صورت دستی وجود دارد. پنل ها تماما ساخت سامسونگ هستند و تنها تفاوت این پنل ها با امولد های دیگر به همان قسمت قابلیت تنظیم رنگ ها باز میگردد. پس از بررسی ها مشخص شده است که صفحه نمایش وان پلاس 3 دقت بالایی در نمایش رنگ ها ندارد. حال که صحبت ها در مورد مشکلات وان پلاس 3 بسیار بالا گرفته است، کمپانی کمی خطر را احساس کرده است و به زودی یک بسته ی بروزرسانی مختص واحد های بررسی گوشی های هوشمند ارائه خواهد داد تا پس از تائید عملکرد، این بروزرسانی به صورت عمومی عرضه شود.

اولین قابلیتی که این بروزرسانی به همراه دارد، فعال کردن حالت sRGB Mode است که در قسمت گزینه های توسعه دهندگان در تنظیمات گوشی وجود دارد. با فعال شدن این ویژگی، نمایش رنگ ها به طور محسوسی بهتر و دقیق تر شده است. همان گونه که در تصویر مشاهده میکنید، پس از فعال شدن این حالت، رنگ ها زنده تر و جذاب تر شده اند. اصلاح رنگ و سفید و آبی در این تصویر کاملا مشخص است. طبق گفته ی کمپانی، با فعال کردن این حالت رنگ ها اصلاح میشوند و تغییری در مصرف باطری و حداقل روشنایی صفحه نمایش به وجود نخواهد آمد.

دومین تغییر بزرگ این بروزرسانی به حافظه ی رم وان پلاس 3 و مدیریت آن باز میگردد. همان گونه که چند روز پیش در ویدئوی مقایسه ی سرعت وان پلاس 3 و گلکسی اس 7 مشاهده کردید، این گوشی با حافظه ی رم 6 گیگابایتی از گلکسی اس 7 شکست سنگینی خورد در حالی که رقیب دارای مقدار رم 4 گیگابایتی است. همچنین رم وان پلاس 3 در نگه داشتن برنامه ها در پس زمینه نیز مشکل داشت و بیش از 3 الی 4 برنامه را حفظ نمیکرد. حال کمپانی مدعی است که بروزرسانی جدید این مشکل را تا حد زیادی حل میکند و بارگذاری اپلیکیشن ها و بازی ها سریع تر از قبل خواهند شد. در کنار این دو تغییرات مهم، این بروزرسانی مشکلات دیگری را هم برطرف خواهد کرد که جزئیات آنها مشخص نشده است. نظر شما درباره ی مشکلات وان پلاس 3 و اقدامات کمپانی چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید