برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های کمک‌های اولیه ویژه 21 هزار دانش‌آموز

0

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های کمک‌های اولیه، خبر داد و گفت: 21 هزار دانش‌آموز عضو این انجمن تا پایان سال تحصیلی این دوره‌ها را طی می‌کنند.

علامتی ایام نوروز و تابستان را فرصتی مطلوب برای آموختن آموزش‌های کمک‌های اولیه دانست و خاطرنشان کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه که بین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان  و هلال احمر صورت گرفت، تمام دانش‌آموزان عضو انجمن اسلامی، عضو هلال احمر نیز خواهند شد.

همچنین مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان هلال احمر، فعالیت برای دانش‌آموزان و جوانان را امری بزرگ و ارزشمند دانست و اظهار داشت: با توجه به برخی از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، باید تمام سازمان‌هایی که با این طیف از افراد سروکار دارند با تعامل و همکاری بیشتر برای رشد و تعالی آنها کوشا باشند.

وی با بیان اینکه در زمان دانش‌آموزی عضو انجمن اسلامی مدرسه محل تحصیل خود بوده است، خاطر نشان کرد: جوانان و نوجوانانی که با میل و رغبت خود در انجمن‌های اسلامی عضو می‌شوند، دغدغه انقلابی و مذهبی دارند و این دانش‌آموزان تاثیرات مطلوب فراوانی بر جای می‌گذرانند.

هویت بخشی به نوجوانان و جوانان از دستاوردهای بزرگ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

حبیبی رئیس سازمان جوانان هلال احمر هویت بخشی به نوجوانان و جوانان را از دستاوردهای بزرگ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان دانست و افزود: این اتحادیه نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان داشته است و باید تلاش شود که جایگاه و منزلت معلمان و مربیان در جامعه ارج بیشتری داشته باشد.

وی با معرفی سازمان هلال احمر و خدمات آن، گفت: این جمعیت براساس اصل بشر دوستی و نودوستی شکل گرفته است و تلاش می‌کند که با اعتمادی که در بین جامعه کسب کرده است، ضریب نفوذش را در بین نوجوانان و جوانان گسترش دهد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر بر ضرورت همکاری بین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و هلال احمر تاکید کرد و افزود: خواهان همکاری مشترک در حوزه‌های اجتماعی، تبیین برنامه، نقشه راه و هویت بخشی به دانش‌آموزان هستیم.

 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید