برگزاری دوره مشترک دکتری دانشگاه شریف با هنگ کنگ

0

دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ دوره دکتری مشترک برگزار می‌کنند، متقاضیان این دانشگاه برای ثبت نام تا ۲۰ آبان فرصت دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ مدیریت روابط بین الملل دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: با توجه به بوجود آمدن فرصت جدیدی جهت جذب دانشجو برای دوره دکتری مشترک با دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ که دارای رتبه جهانی ۱۷ در رشته های مهندسی است، از دانشجویان علاقه‌مند مقطع دکتری این دانشگاه درخواست می شود، برای ثبت نام در این دوره تا تاریخ ۲۰ آبان ۹۴ اقدام کنند.

طبق این موافقتنامه دانشجو دو سال از دوره دكتری خود را در دانشگاه علم و فناوری هنگ كنگ گذرانده و در این مدت پس از كسر شهریه ماهانه مبلغی در حدود ۱۳۰۰ دلار آمریكا توسط دانشگاه هنگ كنگ پرداخت می شود و در پایان دانشجو علاوه بر مدرک دكتری شریف، مدرک دكتری از دانشگاه هنگ كنگ نیز دریافت می كند.

رشته های موردنظر برای برگزاری دوره شامل تمام رشته های مهندسی موجود در مدرسه مهندسی دانشگاه علم و فناوری هنگ كنگ و دانشگاه صنعتی شریف و به ویژه عناوین زیر است:

مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی كامپیوتر، مهندسی شیمی و بیومولكولی، مهندسی مكانیك، و مهندسی صنایع.

 زمانبندی احتمالی دوره

دو سال اول: دانشجو باید حداقل ۱۵ واحد درسی را در دانشگاه شریف و پس از عزیمت به هنگ كنگ حداقل ۳ واحد را در دانشگاه علم و فناوری هنگ كنگ بگذراند.

گذراندن امتحان جامع در دانشگاه صنعتی شریف قبل از عزیمت به هنگ كنگ الزامی است.

سال سوم و چهارم: دانشجو در دانشگاه علم و فناوری هنگ كنگ ثبت نام کرده و در این دانشگاه مشغول تحقیق خود با راهنمایی اساتید راهنمای خود در هر دو دانشگاه خواهد شد.

موكداً توصیه می شود، موضوع تز قبل از عزیمت به هنگ كنگ توسط استاد راهنمای مزبور بررسی و نهایی شده و حتی المقدور دفاع از پروپوزال هم در دانشگاه شریف انجام شده باشد.

در غیر این صورت لازم است دانشجو مجدداً برای انجام دفاع از پروپوزال به كشور عزیمت کند كه مستلزم مخارج اضافی رفت و برگشت به هزینه شخصی خواهد بود.

سال پنجم: در ابتدای سال پنجم دانشجو به دانشگاه صنعتی شریف بازگشته، تحقیقات و آزمایشات خود را تكمیل و پایان‌نامه خود را تكمیل خواهد کرد.

دانشجو در این مرحله از پایان نامه خود دفاع کرده و در صورت احراز شرایط هر دانشگاه، مدارک دكتری خود را از آن دانشگاه دریافت خواهد کرد. جلسه دفاع از پایان نامه برای دانشگاه علم و فناوری هنگ كنگ می تواند به صورت ویدئو كنفرانس انجام گیرد.

 علاقمندان برای اطلاعات بیشتر به وبگاه دانشگاه به نشانی  http://www.ust.hk/eng/index.htm مراجعه کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید