برگزاری دوره VMware NSX برای اولین بار در ایران

0

در تب و تاب همایش‌ها و کنفرانس‌های سالانه محصولات VMware که این روزها در اقصی نقاط جهان برگزار می‌شود، قرار است از قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های جدیدی پرده‌برداری گردد. شرکت VMware در سال‌های اخیر پیوسته در تلاش بوده تا با گسترش قابلیت‌های محصولات خود، فرآیند مجازی‌سازی را در تمامی ابعاد مورد نیاز فراهم کند که این مهم، از طریق ساختار منحصر به فرد به نام SDDC امکانپذیر خواهد بود.

قابلیت SDDC به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا تکنولوژی مجازی سازی را در کلیه سطوح شبکه مورد بهره برداری قرار دهند. از این رو برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دوره‌ها و سمینارهای تخصصی راهبردی جهت معرفی تکنولوژی‌های نوین توسط شرکت عصر آراد در این برهه انجام پذیرفته است. در این ارتباط امسال حول محور SDDC قرار است خبرهای جالب توجهی از سوی شرکت عصر آراد به عموم ارایه گردد که در آن محصولات و پروتکل‌هایی بررسی شوند که SDDC را به یک محصول کامل بدل می‌کند.

به گفته یکی از کارشناسان برجسته شرکت عصر آراد در زمینه فناوری مجازی سازی VMware “مدیران و کارشناسان با مفهوم SDDC آشنا شده‌اند و از همین رو لازم است تا در جهت راه‌های تبدیل این مفهوم به یک واقعیت کاربردی و استفاده عملی در زیر ساخت فناوری اطلاعات بهره جست”. به گفته وی ۷۷ درصد مشتریان VMware در صدد برآمده‌اند تا راهبردهای مجازی‌سازی خود را در زمینه‌های شبکه و فضای ذخیره‌سازی هم گسترش دهند. از همین رو شرکت عصر آراد قصد دارد تا با برگزاری سمینارها و دوره‌های تخصصی در این زمینه، در سال ۹۵ از قابلیت‌های جدیدی در این بخش‌ها پرده‌برداری کند.

باید بخوانید:  فناوری تولید UPS سه فاز وارد کشور می‌شود

شاید جذاب‌ترین بخش سمینارها و دوره‌های برنامه ریزی شده در عصر آراد معرفی تکنولوژی‌های نوین مجازی سازی از جمله NSX VMware باشد. شرکت VMware محصولات جدیدی را در ارتباط با سکوی شبیه‌سازی شبکه خود یعنی NSX ارائه کرده است که با استفاده از فناوری‌های این شرکت، NSX VMware می‌تواند لایه‌های شبکه مدل ارتباطی OSI را شبیه‌سازی نماید. در حقیقت NSX به مدیران این اجازه را می‌دهد تا امور بسیاری را در زمینه تنظیمات شبکه اجرا و یا خودکارسازی نمایند که از جمله آن‌ها می‌توان به آماده‌سازی سوئیچ‌ها، مسیریاب‌های شبکه، متعادل کننده‌های بار شبکه‌های خصوصی مجازی اشاره کرد.

asre-arad

به گفته متخصصین زیرساخت مجازی سازی عصر آراد، تکنولوژی NSX به مدیران ساختار مجازی سازی این اجازه را می‌دهد تا بدون نیاز به آشنایی با پروتکل‌های مخصوص هر سازنده سخت‌افزار، اموری مانند تعریف یک VLAN جدید را اسکریپت کنند. شرکت VMware همچنین قصد دارد تا تکنولوژی خود در زمینه مجازی‌سازی را در فضاهای ذخیره‌سازی هم به‌کار گیرد.

محصول جدید این شرکت تحت عنوان VSAN هم بهره برداری شده و با استفاده از این محصول، یک مدیر می‌تواند دیسک‌های حافظه DAS را در کارگزارهای مختلف انتقال دهد تا یک SAN مجازی ایجاد شود. همچنین در بخش پردازشی هم امسال شاهد به‌روزرسانی vSphere برای مدیریت ماشین‌های مجازی استفاده بهینه از فنون روز خواهیم بود. این به‌روزرسانی سبب می‌شود تا در یک لحظه حجم کاری بیشتری مدیریت شود. این نسخه همچنین اجازه می‌دهد تا دیسک‌های مجازی با ظرفیت ۶۴ ترابایت هم مورد استفاده قرار گیرند که این میزان دو برابر مقدار فعلی است. قابلیت‌ها و تکنولوژی‌های جدید شرکت VMware که توسط شرکت عصر اراد در راستای ارتقای کیفی دانش کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات، قابل ارائه می‌باشد، محدود به این موارد نیست و در همایش‌ها و برگزاری دوره‌های امسال، خبرهای بیشتری در این زمینه خواهیم شنید.

باید بخوانید:  سامانه سبز 16 ساله شد

شرکت عصرآراد به عنوان برترین برگزار کننده دوره های آموزشی IT در زمینه آموزش مایکروسافت، آموزش سیسکو، آموزش VMware و همچنین آموزش دوره‌های امنیت و طراحی در مجازی سازی فعالیت می‌نماید.


خبر فارسی

ادمین

دنیایی متفاوت از آی‌تی را با آی‌تی‌رسان تجربه کنید…


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید