بریستول بولت، خودرویی لوکس اما پرحرف و حدیث!

0

کارخانه انگلیسی خودروسازی بریستول کارز ۷۰ سال پیش تاسیس شده بود تا خودروهای لوکس دست ساز و گرانقیمت تولید کند. فعالیت این شرکت چندین سال به خوبی دنبال می‌شد تا اینکه مشکلاتی برای آن بوجود آمد و دیگر نتوانست روند تولید محصولات خود را همچون گذشته ادامه دهد. حدودا ۵ سال پیش این شرکت اعلام ورشکستگی کرد اما شرکت Kamkorp آنرا خرید و اجازه نداد فعالیت آن کاملا متوقف شود.

Bullet-Rear_Three

بعد از آن، چند سالی طول کشید تا بریستول خودروی جدید خود را برای تولید آماده کند. این محصول جدید که Bullet نام دارد، یک خودروی هاردکور سریع است که به بدنه فیبرکربن مجهز شده و تامین پیشرانه آن به دست بی‌ام‌و انجام گرفته که البته تغییرات جزئی هم توسط بریستول روی آن اعمال شده است. این پیشرانه که لقب هرکول به آن داده شده از نوع ۸ سیلندر با حجم ۴.۸ لیتر است که چیزی در حدود ۳۷۰ اسب بخار خروجی تولید می‌کند.

Bullet-Interior-04

این خودرو ۱۱۳۵ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند به لطف بهره‌مندی از این پیشرانه قدرنمند، ظرف ۳.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت برسد. از لحاظ امکانات و آپشن‌های به کار رفته شده هم باید گفت که بولت واقعا یک خودروی لوکس است و این را به خوبی می‌توان از طراحی فضای کابین آن هم متوجه شد.

bristol-bullet-coupe-0

البته اخیرا منتقدان این خودروی لوکس را به باد انتقاد گرفته‌اند که بریستول از Volvo P1800 برای طراحی آن استفاده کرده است. از طرفی دیگر تصاویر جدیدی توسط وب سایت TheophilusChin منتشر شده که نشان می‌دهد برای این خودروی رودستر یک سقف طراحی شده و آنرا به یک مدل کوپه تبدیل کرده است. این سایت مدعی شده طرح سقف استفاده شده برای بولت از مرسدس بنز AMG GT کپی برداری شده است. بریستول قصد دارد این خودرو را در گردهمایی سالن پرایو ۲۰۱۶، که به خودروهای لوکس و سوپر اسپرت انگلیسی اختصاص دارد، رونمایی کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید