بر اساس آخرین امار اپ استور اپل iOS 9 اکنون روی ۶۰ درصد ابزارها نصب است

0

گیگر :

بار دیگر اپل آمار اپ استور خود را به روز کرد و طبق آخرین گزارشات منتشره شده سرعت و میزان گسترش iOS 9 در ابزارهای اپلی کاملا رضایت بخش بوده است. البته آمار پیشین حاکی از آن بود که این نسخه سیستم عامل موبایل اپل تنها در روزهای آغازین عرضه بیش از ۵۰ درصد ابزارهای اپلی را تصاحب کرده است.

اگر چه پس از آن سرعت ارتقا ابزارهای موبایل اپلی کاهش پیدا کرد، اما اکنون ضریب نفوذ آخرین نسخه iOS تا به اینجا ۶۱ درصد اعلام شده است. به نظر می‌رسد که پیش بینی فیل شیلر هنگام رونمایی این سیستم عامل به حقیقت پیوست که می‌گفت: «این نسخه سیستم عامل بیشتر از تمام نرم افزارهای تاریخ اپل توسط کاربران دانلود خواهد شد.» باید افزود که نمامی آیفون، آیپاد و آپد‌هایی که iOS 8 را بر خود داشتند، قابل ارتقا به iOs 9 هستند.

برای مقایسه بد نیست بدانید که تا پایان نوامبر، طبق آمار اپ استور تعداد ابزارهای مجهز به iOS 8 تقریبا ۶۰ درصد بود که این نشان دهنده سرعت ارتقا دو برابری iOs 9 نسبت به نسخه پیشین است. و البته انتظار می رود که با عرضه iOs 9.1 در هفته جاری تعداد افراد دریافت کننده آخرین نسخه سیستم عامل موبایل اپل افزایش چشمگیری را تجربه کند. همچنین با افزایش تعداد خریداران ابزارهای جدید اپل از قبیل آیفون های ۶ اس و آیپدها که iOS 9 را به صورت پیش‌فرض بر خود دارند، ضریب نفوذ این سیستم عامل افزایش خواهد یافت.
 
آی او اس ۹ حاوی تعداد زیادی تنظیمات سیستمی است که آپدیت را آسان تر می‌سازد. برای مثال نسبت به نسخه های پیشین فضای خالی کمتری برای دانلود و ارتقا نیاز است و همچنین می تواند هنگام شب که کاربر خواب است به صورت خودکار کار آپگرید را انجام دهید. علاوه بر این همزمان با آپدیت اپلیکیشن ها هم به طور موقت حذف شده و در پایان دوباره جایگزین می‌گردند. و جالب اینجا است که این تغییرات تاثیر مثبتی بر میزان رشد ارتقا iOS 9 در دنیای بیرون داشته اند.
 

 

شما منتشر کنید در

cover

پاسخ دهید