بزرگترین کشتی دنیا ساخته شد + عکس

0

خبرگزاری میزان – کشتی «متس مایرسک تریپل ای» (Matz Maersk Triple E) با 60 متر پهنا و 400 متر طول عظیم‌ترین کشتی‌ای است که تا حالا ساخته شده است. این کشتی گنجایش 18,000 کانتینر 6 متری را دارد و پروانه‌ 70 تنی‌اش بزرگ‌تر از آن است که از کانال پاناما عبور کند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ریشه، عکسی که از این کشتی می‌بینید توسط «آلستر فیلیپ وایپر» (Alastair Philip Wiper)، عکاس دانمارکی، گرفته شده است. محل عکاسی در «ساختمان کشتی‌سازی دوو» (Daewoo Shipbuilding) و «کارخانه‌ صنایع دریایی» (Marine Engineering factory) در بندر «اوپکو» (Opko) در کره‌ جنوبی بوده است. عکاس اجازه داشت تا سه روز آزادانه در محل بگردد و تمام جزییات دلخواه‌اش را ثبت کند.

دوو با 46,000 نفر از کارکنان خود، یکی از سه سایت بزرگ کشتی‌ سازی کره‌ جنوبی است و درست پشت سایت هیوندای و سامسونگ واقع است. این سایت کشتی‌ سازی یک ساعت با بوسان فاصله دارد.

هم اکنون هشت کشتی تریپل ای دیگر در این سایت در دست ساخت هستند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید