بزرگترین کشتی هوایی دنیا به زمین سقوط کرد!

0

Airlander 10 بزرگترین کشتی هوایی دنیاست. این مدل در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد ولی در پرواز دوم خود سقوط کرد. اما ظاهرا الان نیز برای بار دیگر در یک ناحیه تست آزمایشی در لندن سقوط کرده است.

خبر خوب این است که کسی در این سقوط آسیب ندیده، چون قسمت اعظمی از این کشتی هوایی را گاز تشکیل می‌دهد. Airlander 10 با ۳۸ هزار متر مربع از گاز هلیوم پر شده است. این یک پرواز آزمایشی بوده، پس وجود مشکلات فنی چندان عجیب نیست. هنوز علت این سقوط معلوم نیست و دولت بریتانیا تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.

Airlander 10 برای مسافربری ساخته نشده، بلکه برای ارتباط یا جمع‌آوری اطلاعات ساخته شده است. هواپیماهایی که به این منظور ساخته می‌شوند، باید بتوانند ۵ روز در مکانی امن و با مصرف کم انرژٰی بمانند. این کشتی هوایی می‌تواند تا ۱۰ تن بار را حمل کند و هزینه ساخت آن ۳۳ میلیون دلار است. سازنده این مدل امیدوار است که بتواند تا سال ۲۰۲۰ این نمونه‌ها را به بازارهای جهانی عرضه کند.

هواپیماهایی به این شکل سال‌ها پیش برای جمع‌آوری اطلاعات ساخته شدند و اکنون از رده خارج شده‌اند. طول این کشتی هوایی ۱۵ متر بیشتر از بزرگترین هواپیماهای مسافربری بوده و می‌تواند به حداکثر سرعت ۹۲ مایل بر ساعت برسد. ابعاد این مدل ۴۴ در ۲۶ متر است و اولین پرواز موفقیت‌آمیز خود را در ۲۷ مرداد انجام داد. این پرواز از مجموعه ۲۰۰ پرواز آزمایشی این کشتی هوایی بود.

شرکت سازنده امید دارد تا بتواند پس از این مدل، Airlander ۵۰ را بسازد که قادر به حمل ۵۰ تن بار خواهد بود.

باید بخوانید:  ایرباس می‌خواهد که هواپیمای مسافربری با کابین متحرک بسازد!

airlander-crash-2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید