بزرگداشت ‌۴۵‌مین سال تولید رنج‌روور به روشی عجیب

0

گیگر :

این پل کاغذی که در سوژوی چین ساخته شده و ۵ متر طول داشت، بدون استفاده از چسب یا پیچ ساخته شده است.

این پل توسط یک هنرمند و طراح و به صورت دستی ساخته شده است. کاغذهای به کار رفته در ساخت این پل توسط شرکتی بریتانیایی به نام James Cropper PLC تأمین شده است. ساخت این پل در سوژوی چین که به دلیل پل‌هایش معروف است، ۳ روز طول کشیده است.

هنرمندی که این پل را ساخته در این رابطه گفت: «ساختارهایی کاغذی که می‌تواند وزن افراد را تحمل کند، قبلاً ساخته شده است؛ اما چنین ابعادی مشابه ندارد. این پل مرزهای مهندسی را رد می‌کند، درست مانند رنج‌روور (Range Rover). راحتی و آرامی که این اتومبیل به هنگام عبور از روی پل کاغذی داشت، واقعاً شگفت‌انگیز بود».

رنج‌روور شرکت لندروور در سال ۱۹۷۰ اولین شاسی‌بلند لوکس جهان محسوب می‌شد و اولین وسیله نقلیه‌ای بود که دو سال بعد در آن سوی خلیج داریان در آمریکای مرکزی به کار گرفته شد. در سال ۱۹۸۹ این اتومبیل اولین وسیله نقلیه دیفرانسیل چهارچرخی بود که از ترمز ضدقفل ای‌بی‌اس بهره می‌برد و هم کنترل اصطکاک الکترونیکی و هم سیستم تعلیق بادی الکترونیکی را در سال ۱۹۹۲ در این دسته ارائه کرد. در سال ۲۰۱۲ چهارمین نسل رنج‌روور ارائه شد که اولین شاسی‌بلند تمام آلومینیومی محسوب می‌شد.

مربی ارشد تجربه لندروور مسئول هدایت این اتومبیل روی پل کاغذی بود و با استفاده از سیستم‌های مدیریت سیستم تعلیق، بافت ظریف این پل کاغذی را در حین عبور از روی آن حفظ کرد. قابلیت کنترل پیشرفت در تمام زمین‌ها به وی اجازه داد که روی هدایت وسیله نقلیه تمرکز کند و بدون استفاده از پدال‌ها محدوده سرعت را بین ۱ الی ۱۹ مایل در ساعت نگه دارد. این سیستم قبلاً بر روی چمن خیس، شن و سطوح لیز دیگر استفاده می‌شد؛ اما بر روی پل کاغذی نیز عملکرد خوبی داشت.

cover

پاسخ دهید