بعضی ها که ظرفیت رقابت های انتخاباتی را نداشتند، به توهین ملت روی آوردند/ عقلای قوم صحبت کنند تا کشور دچار اختلاف کینه توزانه نشود

0

گیگر :

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که «عقلای قوم بنشینند و صحبت کنند تا کشور دچار اختلافات کینه توزانه نشود»، گفت: در بعد جهانی نیز نباید بگذاریم دنیا در همبستگی داخلی و صداقت ایران در مواضع اصولی خود تردید کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بعضی ها که ظرفیت رقابت های انتخاباتی را نداشتند، به توهین ملت روی آوردند/ عقلای قوم صحبت کنند تا کشور دچار اختلاف کینه توزانه نشود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که «عقلای قوم بنشینند و صحبت کنند تا کشور دچار اختلافات کینه توزانه نشود»، گفت: در بعد جهانی نیز نباید بگذاریم دنیا در همبستگی داخلی و صداقت ایران در مواضع اصولی خود تردید کند.

به گزاش «انتخاب»، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه در دیدار علی اکبر ولایتی، معاونین و مدیران مرکز تحقیقات استراتژیک این مجمع، همدلی و همکاری همه بخش های جامعه را یکی از ضرورت های اصلی شرایط امروز کشور دانست.

وی ادامه داد: با توجه به مجموعه مسایلی که در منطقه اتفاق می افتد، بهترین راه غلبه بر مشکلات و موفقیت، تقویت عوامل وحدت و پرهیز از موضع گیری های اختلاف برانگیز است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر نمایندگان خبرگان، گفت: دشمنان اسلام برای دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی برنامه دارند و شواهد نشان می دهد که ممکن است جنگ مذهبی، یکی از خطرات مهم در آینده باشد.

هاشمی رفسنجانی گسترش ویروس گونه تفکرات داعش در همه مناطق جهانی را پدیده ای بسیار شوم خواند و گفت: داعش که تاکنون با ادعای خلافت اسلامی به دنبال سرزمین بود، وقتی حساسیت های جهانی و مخالفت های نظامی را دید، با تغییر راهبرد به فکر نفوذ تروریست ها در کشورهاست، که امنیت جهانی را تهدید می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره مسایل داخلی نیز با تشریح اتفاقات ماه های اخیر به ویژه ایام آغازین سال جدید، گفت: به نظر می رسد عده ای مصالح نظام را کنار گذاشته و هدف اصلی آنها القای ناتوانی است. در حالی که نا امیدی مردم در جامعه برای نظام، خوب نیست.

وی نتایج انتخابات هفتم اسفند را نشان دهنده تفکرات بستر جامعه دانست و گفت: متأسفانه بعضی ها که ظرفیت رقابت های انتخاباتی را نداشتند، به توهین ملت روی آوردند که این نیز در مجموع به ضرر نظام تمام می شود.

هاشمی رفسنجانی، بیان منطقی نظرات و انتقادات منصفانه را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و تسریع حرکت کشور به سوی توسعه و پیشرفت، سازنده توصیف کرد و افزود: آن چه که خوب نیست و به ضرر همگان است، تهدیدهای سیاسی، تخریب های ضد اخلاقی و توهین های اجتماعی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به معیشت مردم و تلاش برای تقویت پایه های اقتصادی از طریق رونق تولید و ایجاد اشتغال را از ضرورت های اصلی کشور در شرایط فعلی دانست و گفت: مردم، خانواده ها و به ویژه جوانان نیاز به اشتغال دارند.

وی با بیان این جمله که «عقلای قوم بنشینند و صحبت کنند تا کشور دچار اختلافات کینه توزانه نشود»، گفت: در بعد جهانی نیز نباید بگذاریم دنیا در همبستگی داخلی و صداقت ایران در مواضع اصولی خود تردید کند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر منابع غنی ایران، گفت: ما مناطقی مستعد چون پارس جنوبی داریم که به خاطر اشتراک منابع زیرزمینی با همسایه ها، هر روز شاهدیم که سرمایه نسل های امروز و آینده کشور را دیگران می برند و یا در حال سوختن هستند، در حالی که از هر شعله ای که می سوزد، می توان ده ها مواد پتروشیمی و حتی برق تولید کرد که از نیازهای ضروری جهان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان مصادیقی از اشتیاق فراوان خارجی ها برای حضور و سرمایه گذای در ایران، گفت: سرمایه گذاران و شرکت های فراوان خارجی آماده و منتظر اجازه ایران برای انجام کارهای بزرگ مربوط به پروژه های عظیم هستند، که می توانند مکمل اقدامات شرکت های ایرانی برای استحصال کامل از منابع باشند.

هاشمی رفسنجانی، در بخش دیگری از سخنان خویش با ارائه تحلیلی از اوضاع خطرناک کشورهای منطقه به ویژه در عراق، لبنان، سوریه، یمن، لیبی، افغانستان و پاکستان، گفت: باید برای ریشه کنی اندیشه تروریسم و حضور تروریست ها، برنامه ریزی های بلندمدت داشت.

وی با ابراز نگرانی به خاطر دسترسی تروریست ها به سلاح های شیمیایی، گفت: برای جنایت های شیمیایی نیاز به کارهای انتحاری نیز ندارند و این گونه اقدامات برای آنان آسان تر است.

در آغاز این دیدار علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک، با تبریک سال نو و آرزوی سالی سرشار از موفقیت های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی برای جمهوری اسلامی، گزارشی از برنامه ها و فعالیت های مرکز ارائه کرد.

وی با ابراز رضایت از فعالیت های همکاران خویش در مرکز تحقیقات، گفت: امیدواریم بتوانیم در انجام مسؤولیت ها رضایت خداوند را جلب و در جهت تقویت پایه های نظام حرکت کنیم.

همچنین آقایان حسن واعظی مشاور رئیس مرکز، دکتر نوید ادهم معاون فرهنگی مرکز،مجید قاسمی معاون اقتصادی، بهرام قاسمی معاون بین الملل،اصغر محمدی مشاور رئیس مرکز، ملائک معاون پژوهش های سیاست خارجی، سالار مشاور رسانه ای رئیس مرکز، میرمحمد صادقی معاون پژوهش های حقوقی و فروزش معاون اجرایی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه های مسوولیت شان به بیان دیدگاه های خویش درباره مسایل سیاسی، فعالیت های احزاب، برنامه های اقتصادی، دورنمای اتفاقات منطقه و خاورمیانه، جایگاه امروز و آینده ایران در معادلات منطقه ای و جهانی، تلاش بعضی ها برای القای اختلاف در سطوح عالی نظام، سوابق درخشان آیت الله هاشمی رفسنجانی و همراهی ها و همکاری ها و همدلی های وی با مقام معظم رهبری پرداختند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید