بغداد برای کمک نگرفتن از “روسیه” در مبارزه با داعش تحت فشار آمریکاست

0

خبرگزاری میزان – تحلیلگر سیاسی عراق با تاکید بر اینکه توافقنامه امنیتی بغداد-واشنگتن، عراقی‌ها را از دریافت کمک نظامی از هیچ کشوری منع نمی‌کند، گفت: در حال حاضر دولت بغداد تحت فشار سیاسی آمریکا برای کمک نگرفتن از روسیه در مبارزه با داعش است.

بغداد برای کمک نگرفتن از به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “هشام الهاشمی” تحلیلگر سیاسی عراق اظهار داشت: آمریکا مانع کمک گرفتن بغداد از مسکو برای حمله به داعش شده است.
 
وی افزود: بسیاری از مقامات آمریکایی نسبت به هر گونه اقدام عراق برای کمک گرفتن از نیروی هوایی روسیه برای درهم کوبیدن لانه های داعش ابراز نگرانی کرده‌اند.
 
الهاشمی گفت: این مقامات آمریکایی به هیچ وجه خشم و نارضایتی خود را از هر گونه درخواست کمک عراقی‌ها از روسیه پنهان نکرده و هشدار دادند که این قضیه به روابط بغداد با آنچه ائتلاف بین المللی ضد داعش خوانده می‌شود، ضربه می‌زند.
 
تحلیلگر سیاسی عراق درباره اینکه آیا بندهای توافقنامه امنیتی واشنگتن-بغداد عراقی‌ها را برای کمک گرفتن از روسیه در مبارزه با داعش محدود کرده است، گفت: این توافقنامه هرگز به قضیه کمک نگرفتن بغداد از هیچ کشور دیگری در مسائل نظامی اشاره نکرده و همه تلاش‌های کنونی آمریکا برای ممانعت بغداد از درخواست کمک از مسکو در راستای اعمال فشار سیاسی و لا غیر است.
 
الهاشمی درباره اینکه آیا در داخل عراق از طرح استفاده از نیروی هوایی روسیه برای مبارزه با داعش استقبال می‌شود، گفت: بسیاری از شیوخ عشایر و بخصوص آنهایی که در آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش سهیم بوده‌اند از درخواست دولت بغداد از همتای روسی خود برای مشارکت در عملیات نظامی در عراق حمایت می‌کنند.
 
«عدنان الاسدی»، عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق اخیرا تاکید کرد: روسیه اعلام کرده که منعی برای ورود به عراق و حمله به داعش ندارد.
 
وی افزود: مسکو از جدی نبودن ائتلاف بین المللی در حمله به عناصر و مخفیگاه های داعش در عراق انتقاد کرده است.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید