بلاتکلیفی خودروهای لوکس منطقه اروند!

0

3_(2)

اواخر هفته گذشته بود که اخباری از برکناری استاندار خوزستان توسط وزرات کشور و صنعت و موافقت وزرات کشور با درخواست بازنشستگی استاندار خوزستان منتشر شد. استاندار خوزستان در دوره تصدی این پست تمام تلاش خود را برای اجرایی شدن قانون «تردد خودروهای اروندی در تمام خوزستان» انجام داده بود.

در طول ریاست استاندار سابق می‌‌توان دستور عبدالحسن مقتدایی را مبنی بر تردد آزادانه خودروهای مناطق آزاد اروند در چهارمین استان پرجمعیت کشور را پر حاشیه‌ترین فعالیت وی دانست. وزرات صنعت، معدن و تجارت، پلیس راهور و حتی دیوان عدالت اداری تقریبا هر ماه در خصوص این تصمیم جنجالی علیه استاندار حرفی می زدند ولی قدرت استاندار به‌نظر به حدی بود که بتواند جلوی انتقادات کمر خم نکند چرا که هیچ کدام از این انتقادات نتوانست جلوی ترددها را بگیرد. این اختلافات به حدی شدت گرفت که پلیس راهور دستور داد از تردد خودروهای اروندی در خود اهواز هم جلوگیری شود. اما موفق نشدند.

7521_225

این تصمیم برای تمام ساکنان خوزستان بسیار شیرین بود و آنها از این تصمیم بسیار رضایت داشتند. و باعث شده بود شهر به یکی از پارکینگ‌های خودروهای لوکس دنیا تبدیل شود. اتومبیل هایی که در اهواز و آبادان و دزفول دیده می شد که برای ساکنین دیگر مناطق کشور به نوعی یک رویا محسوب می شد. از آن گذشته قیمت این خودروها همواره محل مناقشه بوده است.

22222-640x330

اینجا در تهران برای داشتن یک سانتافه ۲۰۱۶ باید رقمی در حدود ۲۲۰ میلیون تومان پرداخت کرد؛ اما همین اتومبیل را در اهواز به بهایی معادل ۱۰۰ میلیون تومان می توان خریداری کرد؛ در تمام استان خوزستان میتوان رانندگی کرد و سالی یک ماه میتوان آن را به سایر نقاط ایران ترانسفر کرد. همین تصمیمات باعث شده بود حسادت بسیاری به‌خصوص پایتخت نشینان برانگیخته شود و انتقادات روز به روز از این طرح بیشتر شود. اما حال اگر این طرح منتفی اعلام شود مشکلات زیادی گریبان‌گیر اهالی خوزستان خواهد شد چرا که نمایندگیهای فروش خودروهای اروندی در کل خوزستان بیش از ۱۵۰ عدد است. تکلیف این نمایندگیها و تکلیف شهروندانی که اگر نگوییم جمعیت ۵۰ درصدی خودروهای اروندی را شامل می شود دست کم ۳۰ درصد خودروها در خوزستان پلاکی متفاوت با پلاک ملی دارند، تکلیف آنها چه میشود؟

حال باید ببینیم با استاندار جدید که برای خوزستان در نظر گرفته شده چه طرحی برای این مشکلات و تردد خودروهای اروندی دارد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید