بلک‌بری بخش سخت‌افزار خود را تعطیل خواهد کرد!

0

شایعات و اخبار جدیدی از شرکت کانادایی بلک‌بری به گوش می‌رسد که متأسفانه اصلا خبرهای خوبی نیست. ظاهرا این کمپانی قصد دارد تا بخش سخت‌افزار خود را تعطیل نماید. اینطور که مشخص است، بخش سخت‌افزار شرکت بلک‌بری، ۶۵ درصد از هزینه‌ها را به دوش مدیران قرار می‌دهد و در مقابل، محصولات این کمپانی، تنها ۱ درصد از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر کمپانی بلک‌بری، آقای John Chan پیشتر اعلام کرده بود که به زودی تصمیمی در مورد تعطیلی یا ادامه کار بخش سخت‌افزار این شرکت خواهد گرفت. در حالی که تنها یک هفته تا پایان سپتامبر باقی است، به نظر می‌رسد که این تصمیم اجرایی خواهد شد. طبق اعلام وبسایتی که این خبر را منتشر کرده است، لوازم جانبی محصولات بلک‌بری حدودا ۴۰ درصد تخفیف خورده‌اند و این قضیه، تا ۲۷ سپتامبر ادامه دارد. این تاریخ، یک روز قبل از روزی است که مسئولان بلک‌بری قصد دارند تا گزارش مالی خود را اعلام کنند.

در سه ماهه سوم سال جاری، شرکت بلک‌بری توانسته تنها ۵۰۰ هزار تلفن همراه به فروش برساند. بخش سخت‌افزار، تنها دلیل شرکت بلک‌بری برای رقابت در بازار بود و حالا با تعطیل شدن آن، مشخص نیست که چه بلایی بر سر این برند و این کمپانی خواهد آمد. البته با تعطیل شدن بخش سخت‌افزار، مسئولان این شرکت می‌توانند تمام تمرکز خود را بر روی بخش نرم‌افزار بگذارند. امیدواریم که این تصمیم، به کمپانی کانادایی بلک‌بری کمک کند تا بتواند سرمایه بیشتری را نصیب خود کرده و آن را در راه دیگری خرج نمایند.

باید بخوانید:  مدیرعامل بلک‌بری: ما قصد تولید محصولات اندرویدی بیشتری را داریم!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید