بمباران خوشه‌ای یمن توسط عربستان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛ توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز یکشنبه (امروز) محل تجمع شماری از مزدوران وابسته به عربستان را در منطقه صبرین در استان جوف هدف قرار داد.

یک منبع نظامی به شبکه خبری «المسیره»، گفت که در پی حمله توپخانه‌ای ارتش به مواضع ائتلاف عربستان در این منطقه شماری از مزدوران وابسته به عربستان کشته و زخمی شده‌اند.

شمار زیادی از شبه نظامیان وابسته به عربستان شنبه شب (دیشب) نیز در پی حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به منطقه جبل شیحاط در شهر خب و الشعف در استان جوف کشته شده بودند.

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور پیروزی‌های زیادی در درگیری‌های نظامی به دست آورده‌اند و با تلاش مزدوران سعودی برای نفوذ و پیشروی به استان جوف مقابله کرده‌اند.

از سوی دیگر جنگنده‌های عربستان امروز چندین استان یمن را بارها مورد هدف حملات هوایی خود قرار دادند که شماری از غیرنظامیان یمنی کشته و زخمی شدند و خسارت‌های مادی زیادی به ساختمان‌ها و زیرساخت‌های شهری این استان‌ها از جمله استان صعده وارد شده است.

گزارش‌ها حاکی است که عربستان مانند گذشته در این حملات از بمب‌های خوشه‌ای که بر اساس قوانین بین المللی استفاده از آنها جنایت جنگی به شمار می‌رود، استفاده کرده است.

در شهر رازح در استان صعده یک زن یمنی کشته شده و روز گذشته نیز دو غیرنظامی یمنی در پی هدف قرار گرفتن خودرویشان به وسیله جنگنده‌های سعودی در مسیر شهر باقم کشته شدند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های یمنی عربستان همچنین بر سر مردم منطقه بنی صیاح بمب‌های خوشه‌ای پرتاب کرده و سه بار منطقه الحبره را بمباران کرده است.

شهر نهم در استان صنعا نیز چندین بار شاهد حملات هوایی عربستان بوده و در پی حمله جنگنده‌های سعودی به منطقه الجدید در المخاء در استان تعز چند غیرنظامی یمنی زخمی شدند.

در گزارشی که اخیرا روزنامه گاردین منتشر کرده بود فاش شده بود که دست کم 1 سوم حملات عربستان زیرساخت‌های شهری، مدارس، بیمارستان‌ها و ورزشگاه‌های یمن را هدف قرار داده است در همین راستا امروز عربستان به یک باشگاه ورزشی در ذمار حمله کرد که در پی آن 3 غیرنظامی زخمی شدند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید