بمباران شمال عراق توسط جنگنده های ترکیه

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایرنا؛ ستاد فرماندهی ارتش ترکیه دوشنبه شب اعلام کرد در این عملیات که در منطقه قارا در شمال عراق صورت گرفته است، 30 تن از سرکرده های پ.ک.ک کشته شده اند.

این عملیات در حالی انجام می شود که ارتش ترکیه عملیات گسترده ای را در مثلت مرزهای این کشور با عراق و ایران، از زمین و هوا شروع کرده و در دو اطلاعیه جداگانه اعلام کرده است بیش از150 تن از عناصر پ.ک.ک کشته شده اند.

در این عملیات که به طور عمده در منطقه چکورجا واقع در نزدیکی مرز عراق و تندروک در نزدیکی مرز ایران ادامه دارد، نیروهای ارتش ترکیه نیز متحمل تلفات زیادی شده اند.

بن علی یلدریم نخست وزیر ترکیه بامداد دوشنبه از مرکز عملیات ارتش ترکیه در چکورجا دیدار و با فرماندهان و نیروهای منطقه که به گفته منابع نظامی جنگ تن به تن نیز هر از گاهی بین نیروهای دولتی و پ.ک.ک ادامه دارد، گفت و گو کرد.

رسانه های ترکیه ساعتی پیش اعلام کردند این مرکز به دنبال خروج یلدریم از منطقه مورد حمله پ.ک.ک قرار گرفته است.

یلدریم امروز گفت: 12-10 نقطه در حکاری و چکورجا وجود دارد که عناصر پ.ک.ک در آن مستقر هستند و عملیات تا پاکسازی پ.ک.ک از ترکیه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: راهبرد جدید ترکیه در مقابل با تروریست ها دیگر دفاعی نیست و تهاجمی است و دولت عزم راسخ برای مبارزه با تروریست ها دارد.

انتهای پیام /

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید