بندی از قرارداد پیشنهادی فدراسیون که باعث شد خاکپور استعفا کند

0

ورزش > فوتبال ملی – استعفای محمد خاکپور از سرمربیگری تیم ملی امید، باعث ناراحتی حبیب کاشانی شده است.

میثم بهرامی – خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی فوتبال امید ایران قهرمان غرب آسیا شد و در بازگشت این تیم به ایران، محمد خاكپور سرمربی تیم ملی از سمت خود كناره گیری كرد. این استعفا به قدری برای حبیب كاشانی مدیر تیم امید گران تمام شد كه او با ناراحتی، فرودگاه را ترك كرد و حاضر نشد در مراسم استقبال از تیم امید بماند.
ماجرا از این قرار بود كه بعد از قهرمانی تیم ملی امید در غرب آسیا، محمد خاكپور با سایر مسئولان این تیم به مدت 50 دقیقه درمورد برنامه های آینده صحبت كرده بود و در این جلسه، خاكپور حتی یك كلمه هم از تصمیمی كه در ذهنش داشت صحبت نكرد. به همین دلیل كاشانی به هیچ وجه فكر نمی‌كرد كه خاكپور بخواهد به تیم ملی پشت كند.
البته كاشانی دغدغه‌هایی بابت مسائل فنی تیم ملی ایران داشت چراكه تنها حریف قدرتمند ایران در غرب آسیا عربستان بود كه در آن مسابقه هم ایران در حالی كه جلو بود، بازی را مساوی كرد. مباحث انتقادی مطرح شده از تیم امید هم در قطر خیلی باز نشد تا بعد از بازگشت تیم به تهران، با خیال راحت درمورد آن صحبت كنند. شاید این ترس وجود داشت كه در راه صعود به المپیك، تیم های قدرتمند حریف ایران می شوند و ممكن است اتفاقی كه در بازی با عربستان رخ داد، در بازی با این تیم‌های گردن كلفت تكرار شود. اما با این حال كاشانی اجازه نداد تمركز خاكپور و تیمش به هم بریزد و اجازه داد آن‌ها كارشان را در غرب آسیا پیش ببرند.
بعد از بازگشت تیم ملی امید به تهران هم حبیب كاشانی به فرودگاه رفته بود تا برای آن‌ها مراسم استقبال بگیرد. اما وقتی می شنود كه محمد خاكپور بازیكنان را جمع كرده و به آن‌ها گفته كه دیگر سرمربی تیم ملی امید نیست، شوكه می‌شود. او این قدر شاكی می شود كه فرودگاه را ترك می كند. كاشانی كه برای در اختیار گذاشتن انواع امكانات در اختیار تیم امید همه كار كرده بود، توقع نداشت ناگهان خاكپور استعفا بدهد و برود.
البته خاكپور هم برای این مدل از استعفا دادن توجیه خودش را داشت. او كه قصد داشت حتما از تیم ملی جدا شود، فكر می كرد كه اگر بخواهد استعفایش را در جلسات مطرح كند، با مخالفت كاشانی مواجه خواهد شد و كاشانی تلاش می كند كه او را حفظ كند. اما خاكپور تصمیمش را گرفته بود و می خواست طوری خداحافظی كند كه دیگر برگشتی در كار نباشد.
اما چه چیزی باعث شد كه خاكپور ناگهان از سرمربیگری تیم امید كناره گیری كند؟ دلیل عمده و اصلی این كناره گیری، قرارداد فدراسیون با كادر فنی تیم ملی امید بود. قراردادی كه فدراسیون فوتبال به محمد خاكپور پیشنهاد داد، 250 میلیون تومان به علاوه پاداش 250 میلیونی در صورت صعود به المپیك بود. اما یك بند در آن وجود داشت كه باعث شد خاكپور هیچ وقت پای این قرارداد را امضا نكند. در این بند نوشته شده بود كه اگر خاكپور علیه فدراسیون مصاحبه كند، فدراسیون می تواند به صورت یك طرفه قرارداد را لغو كند و هیچ خسارتی هم ندهد.
خاكپور از طرفی ناراحت بود كه چرا رقم قراردادش آن هم با وجود پاداش صعود به المپیك، تقریبا 10 درصد قرارداد كارلوس كروش است و از طرفی اصولی كه او در زندگی كاری اش دارد، اجازه نمی‌داد كه وجود آن بند در قرارداد را تحمل كند. البته مایلی كهن و دستیاران خاكپور پای این قرارداد را امضا كرده و پولشان را هم گرفته اند. اما خود خاكپور تا حالا هیچ پولی از فدراسیون نگرفته و دلیلش هم امضا نكردن همین قرارداد بوده است.
خاكپور سر اصولش هست و می گوید شان او در صورت امضا كردن این قرارداد حفظ نمی شود. از طرفی ممكن است او ترسیده باشد كه نتواند تیم امید را به المپیك برساند و شاید این نكته منفی و سیاهی در كارنامه مربیگری اش باشد. به خصوص حالا كه حبیب كاشانی همه امكانات لازم را برای تیم امید فراهم كرده است. از طرفی كارلوس كروش هم با جوانگرایی كه در تیم ملی بزرگسالان انجام داده، تعدادی از بازیكنان مورد نظر خاكپور را به اردوی تیم بزرگسالان می برد و همین باعث می شود تیم خاكپور به مشكل فنی بخورد. اما با این حال هنوز هم باید دلیل اصلی استعفای خاكپور را این بند قرارداد دانست. او چهره ای اخلاق گراست و گرچه رقم قرارداد را پایین تر از شان خودش می داند، اما در صورتی كه این بند از قراردادش حذف می شد، حاضر بود بماند. خاكپور از حضور در تیم ملی امید به دنبال پول نیست چراكه او نسبت به بسیاری از اهالی فوتبال از نظر مالی وضعیت بهتری دارد. خودش هم در مصاحبه ای گفته كه سال 69 جلوی بازار ساعت می فروخت و ابایی از گفتن این كار ندارد. پس باید مطمئن شد كه مشكل او پول نیست، بلكه مشكلش فقط حفظ نشدن شان سرمربی تیم ملی امید است.
43 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید