بنچمارک RX480 توسط یک نشریه لهستانی منتشر شد (توانی نزدیک به GTX970 OC !)

0

بنچمارک RX480 توسط یک نشریه لهستانی منتشر شد (توانی نزدیک به GTX970 OC !)

در حالی که بسیاری از کاربران در انتظار ورود کارت گرافیک های AMD RX400 Series به بازار هستند،تنها نتایج بنچمارک آنها به تست های 3DMark محدود می گردد.متاسفانه نمی توان بر اساس این تست،پرفورمنس اصلی کارت گرافیک ها در بازی را محک زد.از گذشته تا کنون و به طور سنتی،معیار سنجش کارت گرافیک ها به تعداد نرخ فریم باز می گردد.پس از آن،در خبر دوم می توانید شاهد اطلاعات تکمیلی از کارت گرافیک های جدید نسخه لپ تاپ باشید.

 

 بنچمارک های RX480

این مجله لهستانی با نام (CD-Action) نتایجی از یک بنچمارک بسیار ایده آل را منتشر ساخته است که در آن کارت گرافیک RX480 در برابر GTX970 OC Mode و Radeon R9 380X OC Mode قرار گرفته است.

پردازنده مورد استفاده در این آزمون،اینتل i5-6600K است.کارت گرافیک GTX970 مورد نیز به طور دقیق Zotac GTX970AMP! OMEGA است.همانطور که می توان از تصاویر به آسانی برداشت کرد،پرفورمنس کارت گرافیک RX480 بسیار نزدیک به کارت گرافیک GTX970 (با کمی اورکلاک سطحی) است.

سیلیکون های پردازشی پاسکال در لپ تاپ ها

انویدیا در سری Pascal،محدودیت های موجود را کنار زده و از سیلیکون های مشترک در کارت گرافیک های لپ تاپ و دسکتاپ استفاده کرد.به عنوان مثال می توان به سیلیکون قدرتمند GP104 اشاره کرد که علاوه بر کارت گرافیک های GTX1080/70،با همین نام ها،در لپ تاپ های جای گرفت.بله درست متوجه شده اید،انویدیا از کارت گرافیک های کلاس دسکتاپ خود در لپ تاپ ها نیز استفاده کرده و تفاوت آنها چندان زیاد نیست.

اطلاعات جدید حاکی از آن است که در صورت شروع سریال/شناسه با 1Bxx می توان مطمئن بود که در آن از سیلیکون های GP104 استفاده گشته است؛و در صورتی که شناسه مورد نظر با 1Cxx آغاز شد،نشان از استفاده سیلیکون GP106 است.اطلاعات تائید نشده از سوی انویدیا،نشان می دهد که GTX1080 مورد استفاده در لپ تاپ ها دارای 2048 هسته CUDA یعنی مقداری کمتر از نسخه دسکتاپ است.در نتیجه به طور حتم می توان گفت که مقداری ناچیزی تفاوت پرفورمنس در این کارت گرافیک ها وجود دارد.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید