بنیه دفاعی توأم با احساس عاشورایی حاصل قدرت دفاعی ماست

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛ سردار حسین اشتری فرمانده ناجا عصر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره دفاع مقدس گفت: افتخار جمهوری اسلامی ایران دوران دفاع مقدس است این جنگ به فرموده حضرت امام (ره) برای ما نعمت بوده است. آن دوران سبب شد کشور ما امروز بیمه باشد.

وی افزود: در اوایل جنگ و پیروزی انقلاب اسلامی مان آمادگی دفاعی نداشتیم و این جنگ بر ما تحمیل شد، اما مردم با مقاومت و ایمان به ولی امر ایستادگی و صحنه را حفظ کردند. 

سردار شتری تصریح کرد: مردم ما،‌ما می‌توانیم و اعتماد به نفس را در دفاع مقدس به دست آوردند ما تمام پیشرفت‌های امروز را مدیون خون شهدا هستیم. 

فرمانده ناجا اظهار داشت: تا امروز هر بحرانی که برای این کشور پیش آمده است با همان نیروی جهادی مردم که ثمره دفاع مقدس است، مدیریت شده است.

وی گفت: 8 سال دفاع کرده‌ایم و این دفاع پایه‌های جمهوری اسلامی را تقویت کرد. 

سردار اشتری افزود: امروز قدرت و بنیه نظامی ما به واسطه نیروی جهادی است و همین نیروی جهادی به دانشمندان ما نیز منتقل شده که در عرصه‌های مختلف فعالیت کرده و موفق هم هستند. 

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد:‌  پیچیدگی اتفاقات 8 ماهه سال 88 بیشتر از دفاع مقدس بود و مدیریت آن سنگین‌تر از سال‌های جنگ با عراق بود، زیرا فضای 88، فضای مه‌آلودی بود، اما توصیه‌های به جای مقام معظم رهبری در مدیریت این بحران و اقدام نهایی مردم با حضور تاریخی در روز 9 دی در خیابان این بحران را خنثی کرد.

وی گفت: نیروی انتظامی به علت داشتن روحیه جهادی و ولایتمداری توانسته در تمام عرصه‌ها بدرخشد و این درخشش و شکوفایی هر سال پررنگ‌تر از سال گذشته است چرا که در رأس مدیران و کارکنان تبعیت از ولایت داشته‌اند. 

سردار اشتری بیان داشت: امروز خود را آماده‌تر از گذشته می‌کنیم زیرا به فرمایش مقام معظم رهبری ما خرمشهرها در پیش رو داریم. تهدیدات نرم و اتفاقاتی که در پیرامون در کشورهای همسایه رخ می‌دهد و ما باید آمادگی دفاع و خنثی‌سازی داشته باشیم. 

فرمانده ناجا تأکید کرد: هر چه داریم از روحیه جهادی و دفاع مقدس و همچنین به برکت نیروهای مسلح است.

وی ابراز داشت: اگر به فرمایش مقام معظم رهبری امروزه کشور ما مورد تهدید نظامی نمی‌شود، به دلیل بنیه دفاعی آمیخته با احساس عاشورایی است که ثمره دفاع مقدس است. 

سردار اشتری افزود: تمام توان و تلاش ما برای دفاع و پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس برای نظام جمهوری اسلامی است. 

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی 8800 کیلومتر مرز را حراست کرده و امنیت آن را تضمین می‌کند ما در همه ایران در جاده‌ها و شهرها در موضوعات و محورهای امنیتی، فرهنگی، سیاسی و فضای مجازی فعال هستیم و هر روز در پی این موارد آمادگی خود را ارتقاء می‌بخشیم. 

وی توصیه کرد:‌ پیشکسوتان این حوزه باید تجارب خود را به صورت حضوری یا مکتوب در اختیار نسل جدید بگذارند از شروع انقلاب، شهربانی و کمیته اطلاعات تا امروز پیشکسوتان ما کوله‌باری از تجارب هستند که هم باید دانشگاه از آنها استفاده کند و خود افراد فرصتی را در اختیار ما بگذارند و بیشتر از گذشته نیروی انتظامی را یاری کنند. این تجربیات بسیار ارزشمند است و باید در اختیار پرسنل جوان نیروی انتظامی هم قرار بگیرد. 

سردار اشتری در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم قدردان خون شهدا و حماس خانواده‌هایشان باشیم ه تمام بنیه دفاعی ما وابسته به ثمره دفاع مقدس و خون این عزیزان است. همچنین امیدواریم بتوانیم بیش از پیش برای پیشرفت نظامی و دفاعی کشور قدم برداریم و در مقابل مقام معظم رهبری، مردم و شهدا و ایثارگران شرمنده نباشیم. 

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید