بهترین آئودی‌ های تاریخ + تصاویر

0

آئودی کواترو در دورانی به تولید رسید که خودروهای مجهز به سیستم چهارچرخ محرک مانند امروز عادی نبودند و تولیدکنندگان توانایی توسعه‌ سیستمی توانمند را نداشتند. آئودی کواترو با اتکا به مهندسی که از خودروهای رالی به ارث برده بود، در سال‌های تولیدش غوغای زیادی به پا کرد و قهرمان بلامنازع مسابقات رالی شد. این خودرو هم‌اکنون نیز به عنوان یکی تاثیرگذارترین محصولات تولیدی آئودی در روند پیشرفت این شرکت، شناخته می‌شود.

آئودی کواترو در دورانی به تولید رسید که خودروهای مجهز به سیستم چهارچرخ محرک مانند امروز عادی نبودند و تولیدکنندگان توانایی توسعه‌ سیستمی توانمند را نداشتند. آئودی کواترو با اتکا به مهندسی که از خودروهای رالی به ارث برده بود، در سال‌های تولیدش غوغای زیادی به پا کرد و قهرمان بلامنازع مسابقات رالی شد. این خودرو هم‌اکنون نیز به عنوان یکی تاثیرگذارترین محصولات تولیدی آئودی در روند پیشرفت این شرکت، شناخته می‌شود.

آئودی R8 - امروزه یک آئودی را با چه مشخصاتی می‌شناسید؟ چراغ‌های LED یا جلوپنجره‌ چهاروجهی و بزرگ؟ همه‌ این مشخصه‌ها نخستین بار در مدل R8 به کار رفتند. آئودی R8 خودرویی بود که توانایی این شرکت در ساخت خودروهای سوپر اسپرت را به خوبی به اثبات رساند. این مدل با طراحی اغوا کننده‌اش و همچنین توانایی حرکتی بالا به لطف پیشرانه‌ ۱۰ سیلندر مشترک با لامبورگینی گالاردو، یکی از بهترین انتخاب‌های موجود در کلاس خودروهای سوپراسپرت است. درست است که شاید پرستیژ یک فراری را نداشته باشد اما لبخند رضایت را بر لبان هر راننده ای خواهد نشاند.

آئودی R8 – امروزه یک آئودی را با چه مشخصاتی می‌شناسید؟ چراغ‌های LED یا جلوپنجره‌ چهاروجهی و بزرگ؟ همه‌ این مشخصه‌ها نخستین بار در مدل R8 به کار رفتند. آئودی R8 خودرویی بود که توانایی این شرکت در ساخت خودروهای سوپر اسپرت را به خوبی به اثبات رساند. این مدل با طراحی اغوا کننده‌اش و همچنین توانایی حرکتی بالا به لطف پیشرانه‌ ۱۰ سیلندر مشترک با لامبورگینی گالاردو، یکی از بهترین انتخاب‌های موجود در کلاس خودروهای سوپراسپرت است. درست است که شاید پرستیژ یک فراری را نداشته باشد اما لبخند رضایت را بر لبان هر راننده ای خواهد نشاند.

آئودی R8 LMP - برنده شدن در مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته‌ لمانز به هیچ وجه کار آسانی نیست اما آئودی R8 LMP در پنج مسابقه از شش مسابقه‌ای که در آنها شرکت کرده، پیروز شده است. در بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ تنها سالی که آئودی قهرمان نشد سال ۲۰۰۳ بود. این خودرو شروعی بود بر پادشاهی آئودی بر این مسابقات.

آئودی R8 LMP – برنده شدن در مسابقات استقامتی ۲۴ ساعته‌ لمانز به هیچ وجه کار آسانی نیست اما آئودی R8 LMP در پنج مسابقه از شش مسابقه‌ای که در آنها شرکت کرده، پیروز شده است. در بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ تنها سالی که آئودی قهرمان نشد سال ۲۰۰۳ بود. این خودرو شروعی بود بر پادشاهی آئودی بر این مسابقات.

آئودی RS2 Avant - نشان RS در مدل‌های آئودی آنها را همرده‌ محصولات سری M بی‌ام‌و و AMG مرسدس بنز قرار می‌دهد. نخستین استفاده از این کد به مدل RS2 Avant بر می‌گردد. این خودرو هیچگاه به بازار‌های مهم جهانی اعم از ایالات متحده راه نیافت. با این حال RS2 خودرویی استیشن واگن و مجهز به سیستم چهارچرخ محرک بود و در طراحی آن نیز از پورشه نیز کمک گرفته شده بود.

آئودی RS2 Avant – نشان RS در مدل‌های آئودی آنها را همرده‌ محصولات سری M بی‌ام‌و و AMG مرسدس بنز قرار می‌دهد. نخستین استفاده از این کد به مدل RS2 Avant بر می‌گردد. این خودرو هیچگاه به بازار‌های مهم جهانی اعم از ایالات متحده راه نیافت. با این حال RS2 خودرویی استیشن واگن و مجهز به سیستم چهارچرخ محرک بود و در طراحی آن نیز از پورشه نیز کمک گرفته شده بود.

آئودی RS5 - این خودرو که در اواخر دهه‌ نخست قرن بیست و یکم به بازار آمد، نه تنها می‌تواند به عنوان زیباترین کوپه‌ آئودی بلکه به عنوان یکی زیباترین خودروهای جهان نیز خود را معرفی کرد. RS5 رقیب مستقیم بی ام و M3 بود و البته نکات مثبت این خودرو فقط به ظاهر آن محدود نمی‌شود بلکه با داشتن پیشرانه‌ای به قدرت ۴۴۴ اسب بخار از لحاظ فنی نیز خودروی بسیار قدرتمند و تواناست.

آئودی RS5 – این خودرو که در اواخر دهه‌ نخست قرن بیست و یکم به بازار آمد، نه تنها می‌تواند به عنوان زیباترین کوپه‌ آئودی بلکه به عنوان یکی زیباترین خودروهای جهان نیز خود را معرفی کرد. RS5 رقیب مستقیم بی ام و M3 بود و البته نکات مثبت این خودرو فقط به ظاهر آن محدود نمی‌شود بلکه با داشتن پیشرانه‌ای به قدرت ۴۴۴ اسب بخار از لحاظ فنی نیز خودروی بسیار قدرتمند و تواناست.

آئودی RS6 Avant C6 - نسخه‌ C6 آئودی RS6 واقعاً خودروی خاص و قدرتمندی است. بسیاری حتی باور نمی‌کردند که این خودرو تولید و به بازار راه پیدا کند. این استیشن واگن از پیشرانه‌ ۱۰ سیلندر V شکل ساخت لامبورگینی استفاده می‌کند و قدرت تولیدی آن ۵۷۱ اسب بخار است؛ این میزان از توان حتی از قدرت یک آئودی R8 V10 نیز بیشتر است.

آئودی RS6 Avant C6 – نسخه‌ C6 آئودی RS6 واقعاً خودروی خاص و قدرتمندی است. بسیاری حتی باور نمی‌کردند که این خودرو تولید و به بازار راه پیدا کند. این استیشن واگن از پیشرانه‌ ۱۰ سیلندر V شکل ساخت لامبورگینی استفاده می‌کند و قدرت تولیدی آن ۵۷۱ اسب بخار است؛ این میزان از توان حتی از قدرت یک آئودی R8 V10 نیز بیشتر است.

آئودی S4 B6 - مدل S4 بیشتر رقیبی برای بی ام و 340i به حساب می‌آمد اما نسخه‌ B6 این خودرو با داشتن پیشرانه‌ V8 با حجم ۴.۲ لیتر و قدرت ۳۳۹ اسب بخار بیشتر بی‌ام‌و E46 M3 را نشانه رفته بود. مشخصات این خودرو حتی با استانداردهای امروزی نیز جالب توجه است.

آئودی S4 B6 – مدل S4 بیشتر رقیبی برای بی ام و 340i به حساب می‌آمد اما نسخه‌ B6 این خودرو با داشتن پیشرانه‌ V8 با حجم ۴.۲ لیتر و قدرت ۳۳۹ اسب بخار بیشتر بی‌ام‌و E46 M3 را نشانه رفته بود. مشخصات این خودرو حتی با استانداردهای امروزی نیز جالب توجه است.

آئودی TT - مدل TT بر روی پلتفرم فولکس واگن گلف ساخته شد. با وجود استفاده از طرح دیفرانسیل جلو برای این خودرو، آئودی TT همچنان محصولی بسیار زیبا و لذت بخش است. طراحی مدرن و پیشروی این خودرو در زمان عرضه، یک پیروزی و موفقیت بزرگ برای آئودی حساب می‌شد. مدل امروزی TT نیز خودروی بسیار خوب و زیبایی است اما نسل اول آنقدر طراحی جذابی داشت که حتی امروزه نیز توانست در برابر رقبای مدرن خود حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

آئودی TT – مدل TT بر روی پلتفرم فولکس واگن گلف ساخته شد. با وجود استفاده از طرح دیفرانسیل جلو برای این خودرو، آئودی TT همچنان محصولی بسیار زیبا و لذت بخش است. طراحی مدرن و پیشروی این خودرو در زمان عرضه، یک پیروزی و موفقیت بزرگ برای آئودی حساب می‌شد. مدل امروزی TT نیز خودروی بسیار خوب و زیبایی است اما نسل اول آنقدر طراحی جذابی داشت که حتی امروزه نیز توانست در برابر رقبای مدرن خود حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

آئودی یونیون Type C - این خودرو به زمانی بر می گردد که مسابقات اتومبیلرانی تازه در حال شکل گیری بودند و در آغاز راه قرار داشتند. اما نگاهی به مشخصات این مدل نشان خواهد داد که خودروهای مسابقه‌ای چه در قدیم و چه در عصر حاضر همواره بسیار قدرتمند و توانا بوده‌اند. در پشت سر راننده‌ یونیون یک پیشرانه‌ ۱۶ سیلندر V شکل به حجم ۶ لیتر قرار داشت و با کمک سیستم سوپر شارژر قادر به تولید ۵۱۳ اسب بخار قدرت و گشتاور بسیار زیاد ۸۵۳ نیوتون‌متر بود. چنین قدرتی در کنار وزن حدود ۸۰۰ کیلوگرمی خودرو، یونیون را قادر می‌ساخت به حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. آئودی به واسطه‌ تولید یونیون قدرت مهندسی خود را به رخ تمامی رقبایش کشید.

آئودی یونیون Type C – این خودرو به زمانی بر می گردد که مسابقات اتومبیلرانی تازه در حال شکل گیری بودند و در آغاز راه قرار داشتند. اما نگاهی به مشخصات این مدل نشان خواهد داد که خودروهای مسابقه‌ای چه در قدیم و چه در عصر حاضر همواره بسیار قدرتمند و توانا بوده‌اند. در پشت سر راننده‌ یونیون یک پیشرانه‌ ۱۶ سیلندر V شکل به حجم ۶ لیتر قرار داشت و با کمک سیستم سوپر شارژر قادر به تولید ۵۱۳ اسب بخار قدرت و گشتاور بسیار زیاد ۸۵۳ نیوتون‌متر بود. چنین قدرتی در کنار وزن حدود ۸۰۰ کیلوگرمی خودرو، یونیون را قادر می‌ساخت به حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. آئودی به واسطه‌ تولید یونیون قدرت مهندسی خود را به رخ تمامی رقبایش کشید.

آئودی یونیون Type D - با تغییر قوانین مسابقات اتومبیلرانی در سال ۱۹۳۸ آئودی مجبور شد که پیشرانه ۱۶ سیلندر قبلی را کنار گذاشته و از پیشرانه‌ کوچکتر ۱۲ سیلندر با حجم کمتر استفاده کند. نتیجه‌ کار، مدل یونیون تایپ دی شد که به پیشرانه V12 سوپر شارژر دار مجهز بود. این پیشرانه ۳ لیتر حجم داشته و قدرت آن به ۵۰۰ اسب بخار می‌رسد. تایپ دی شاید به اندازه‌ تایپ سی قدرتمند نباشد اما همچنان در بین برترین ساخته‌های آئودی جای خواهد داشت.

آئودی یونیون Type D – با تغییر قوانین مسابقات اتومبیلرانی در سال ۱۹۳۸ آئودی مجبور شد که پیشرانه ۱۶ سیلندر قبلی را کنار گذاشته و از پیشرانه‌ کوچکتر ۱۲ سیلندر با حجم کمتر استفاده کند. نتیجه‌ کار، مدل یونیون تایپ دی شد که به پیشرانه V12 سوپر شارژر دار مجهز بود. این پیشرانه ۳ لیتر حجم داشته و قدرت آن به ۵۰۰ اسب بخار می‌رسد. تایپ دی شاید به اندازه‌ تایپ سی قدرتمند نباشد اما همچنان در بین برترین ساخته‌های آئودی جای خواهد داشت.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید