بهترین ساعت هوشمند برای هر دستی

0

گیگر :

من از همان روز اول به ساعت‌های هوشمند علاقه زیادی داشتم. من ایمیل‌ها و پیامک‌های زیادی دریافت می کنم که اکثر آنها الکی و بدرد نخور می‌باشند، اما بعضی از آنها حیاتی می‌باشند. داشتن صفحه نمایشی بر روی دستم همه چیز را ساده تر می‌کند.

ساعت‌های هوشمند در چند سال گذشته راه طولانی را طی کرده‌اند کدام ساعت هوشمند بیشتر من را از بیرون کشیدن تلفن از جیبم باز می‌دارد؟
بسیاری از کامپیوترهای مچی به دنبال اثبات ارزش خود با داشتن ویژگیهایی از قبیل اسپیکر و اپ‌ها و اتصال به شبکه و صفحه‌های لمسی و اسپرسو ساز مینیاتور (شاید این آخری رو از خودم ساختم) هستند.من دریافتم که ساعت هوشمند فقط باید دو کار را انجام دهد که به درد چیزی بخورد. اینها به ترتیب اهمیت بصورت زیر می‌باشد:
 

  • گفتن ساعت بصورت دائمی
  • و فرستادن اطلاعیه‌های ساده کوچک به من برای اینکه توضیح اینکه چرا تلفن من در حال زنگ خوردن است. کی ایمیل زده، کی پیامک داده،  اولین کلمات پغامشون چییه و غیره.

 
این کشف من را به این نتیجه رساند که چند وسیله هوشمند پوششی را حذف کنم (مثلا آنهای محدود به کارهای تناسب اندام هستند) و همچنین ساعت‌های آنالوگ هوشمند که ویبره می کنند ولی نمی توانند موضوع ایمیل را به من نشان دهند. از همه با اهمیت تر من را به این نتیجه رساند که هر ساعتی که نمی‌تواند حداقل ۲۴ ساعت با صفحه روشن دوام بیاورد را حذف کنم. ساعتی که زمان را به شما وقتی که به آن نگاه می‌کنید نشان نمی‌دهد ساعت بدرد بخوری نیست و چیزی اعصاب خوردکن‌تر از این نیست که به مچ خود نگاه کنید و نتوانید ساعت را بخوانید. بیدار شدن ساعت با حرکت دست هیچ وقت خوب کار نمی‌کند پس همیشه روشن بودن ساعت یک باید است. و پر واضح است که یک ساعت بدون باتری نمی‌تواند زمان را بگوید.
بعد از بالا پایین کردن همه چیز این ساعت های هستند که ارزش پوشیدن را دارند.
 
 
بهترین‌ها
 

 

بهترین ساعت هوشمند بطور کلی : Pebble Time Steel 
پبل  استیل مدت ها جایگاه بهترین ساعت هوشمند را به خود اختصاص داده بود، پس در نتیجه منطقی بود که مدل بعدی آن  جای آن را بگیرد. برای ۲۰۰ دلار (یکی از ارزانترین ساعت‌های هوشمند در این لیست) شما طراحی لطیفتر، صفحه نمایش کاغذ الکترونیک (e-paper) رنگی، باتری یک هفته‌ای و ضد آب بودن را در یک پوشش فلزی دریافت می‌کنید. این ۲۰۰ دلار به خوبی خرج می‌شود.
اما چیزی که  Time Steel را واقعا از روقبای خود لذت بخشتر می‌کند رویکردی متناسب خود به سمت ساعتی هوشمند است. در جاییکه اپل واچ  و تعداد زیادی از ساعت‌های اندرویدی سعی دارند که بگویند من دستگاه همه کار روی دست تو هستم تایم استیل یک فضایی ساده را ارائه می دهد که برای اطلاعیه‌ها (notification) و چند کار کوچک دیگر طراحی شده. این راحتی را بودن هیچ سختی به شما می‌دهد. چیزی که بارها ما آن را از یک ساعت هوشمند درخواست کرده‌ایم.

 

خوش فرم ترین: Apple Watch

اگر فرم و شکل  برای شما اهمیت دارد ساعت ۳۵۰ دلار به بالا اپل واچ ساعتی ست که من دوست  دارم. شما می‌توانید ماشین فلزی دقیق آن را در بدنه‌ای از آلومینیوم، استیل و حتی طلا ۱۸ عیار، اگر پول زیادی برای خرج کردند دارید دریافت کنید. توجه به جزئیات در این ساعت خارق‌العاده ست و بندهایی قابل تغییر واقعا لذت بخش هستند و حتی بند اسپرت ۵۰ دلاری آن حسی لوکس دارد و بقیه آنها برای یک کامپیوتر کوچک خوب که به زودی از رده خارج می‌شود بسیار خوب هستند.
ساعت اپل با تشکر از اپ‌استور نیز پتانسیل اینکه روزی کاربردی‌ترین ساعت هوشمند بشود را دارد، اما در حال حاضر حتی نزدیک اینطور چیزها نیست. به نظر شبیه به چیزی تمام نشده است. حتی در حال حاضر که می‌تواند کارهای بیشتری از پبل یا ساعت های اندرویدی بکند بعضی از آنها را به خوبی انجام نمی‌دهد. شما همچنین به یک آیفون 5 یا بالاتر برای استفاده از آن احتیاج دارید. اگر واقعا نیاز به کار کامل با Gmail خود دارید به شما پبل یا ساعت‌ها اندرویدی را پیشنهاد می‌کنم.
 
 
بهترین ساعت اندرویدی: Huawei Watch

 
هوآووی واچ خیلی چیزها را بهتر از دیگر ساعت های اندرویدی انجام می دهد. اولا ظاهری زیبا دارد. حتی یک صفحه نمایش کاملا ۳۶۰ درجه دارد ( بدون داشتن آن قسمت صاف در درون Motorola 360). دوما در رنگ های، شکل ها و قیمت‌های مختلفی موجود است پس به شما این امکان را می‌دهد که ساعت متناسب خود را انتخاب کنید. در آخر با اسپیکر داخلی همراه است پس می‌تواند از امکانات جدید آندروید استفاده کند.
این به این معنا نیست که بگوییم این یک وسیله اندرویدی کامل است باتری زیاد خوب ندارد،  شکل ظاهری آن کمی گنده است و قیمت آن اگر چیزی بشتر یک مدل بند چرمی بخواهید بسیار بالاست. اما بهترین چیزی است که آندروید دارد و پیشنهاد بسیار خوبی است.

لذت بخش‌ترین: Samsung Gear S2

سامسونگ ساعت‌های زیادی تولید کرده است اما هیچکدام به گیرایی Gear S2  نمی‌باشد. این به این خاطر است که با ویژگی گیج کننده‌ای همراه است که بسیار کاراست یک حلقه دور ساعت دوار یا چرخشی، این حلقه در ابتدا بسیار خسته کننده به نظر می‌رسد (و از جهاتی به این صورت است)، اما جستجو در اطلاعیه مختلف خود را بسیار ساده می‌کند و صدای کلیک راضی کننده‌ای را در حین گردش بین فهرست‌ها ایجاد می‌کند. دلیل اینکه Gear S2  بهترین ساعت هوشمند نمی‌باشد پلاتفرم Tizen آن می‌باشد. که به این معنا‌ست که تلاش می‌کند که یک ساعت هوشمند همه فن حریف مثل اپل واچ و آندروید باشد ولی اپ‌های کمتر و پشتیبانی تولید کننده های نرم افزار کمتری دارد. ما اطمینان کامل به پشتیبانی دراز مدت از نرم‌افزار S2 نداریم.
اما این به این معنا نیست که S2 یک از بهترین دستگاه های مورد علاقه ما در سال ۲۰۱۵ نباشد. و اولین ساعت سامسونگ است که ارزش ۳۰۰ دلار را دارد. اگر به دنبال چیزی متفاوت و لذت بخش هستید این ساعت برای شما ست.

بیشترین ساعت هوشمند نسبت به قیمت: Pebble

اگر فقط می‌خواهید ساعت‌های هوشمند را آزمایش کنید و می‌خواهید پول زیادی خرج نکنید سری اول پبل را با قیمت ۹۰ دلار بگیرید. از نظر کارایی با Pebble Steel  یکسان است تنها با بدنه ای ارزانتر و بزرگتر (و زشت‌تر) پلاستیکی. من  در ابتدا از شکل ظاهری پبل متنفر بودم،  اما در آخر از آن خوشم آمده همچنین بدنه وبند پلاستیکی و برای پوشیدن در شب ( ثبت وضعیت خواب) یا در زیر دوش (کنترل موسیقی/بیش از حد متصل به شبکه بودن) بسیار خوب است. حتی اگر صفحه نمایش مال من کمی خط خطی شد، از آن بخاطر دوام و اطمینانش خوشم آمد.
 راه بهتر برای اینکه بدانید که ساعت هوشمند نیاز دارید یا نه به جز خریدن یک پبل وجود ندارد (مگر اینکه از کسی قرض بگیرید). اگر من این همه ساعت هوشمند روی میز خودم نداشتم این ساعتی بود که می‌خریدم. Pebble Time هنوز به آن اندازه ارزان و پر از کارایی نشده است که جایگزین آن شود.
 
دانش, ساعت هوشمند, Sharp Watch,

 

cover

پاسخ دهید