بهترین ویژگی های جدید آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰

0

آپدیت سالگرد ویندوز 10
آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰

بهترین ویژگی های جدید آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰

مقدمه:خب دوستان خوبم آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ بیشتر مربوط به نرم افزارهای داخلی ویندوز است . این آپدیت جدید یک سری بهبود های کلی و اصلی برای مرورگر Edge  و Cortana  را شامل می شود و حتی به شما این امکان را می دهد که ویندوز فون گوشی خود را بدون هیچ گونه داک مخصوصی به کامپیوتر وصل کنید . در اینجا تعدادی از بهترین ویژگی های آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ را معرفی می کنیم .


افزونه های مرورگر Edge

مایکروسافت همین چند هفته پیش و به تازگی افزونه ها را برای مرورگر ادج معرفی کرد اما افرادی که از آخرین بیلد ویندوز استفاده می کنند این افزونه ها را مشاهده کرده اند که شامل مترجم مایکروسافت , دکمه سنجاق کردن و … می شود همچنین افزونه های دیگری که در کنفرانس Build معرفی شد همچون مسدود کننده تبلیغات که از مدت ها پیش بر مرورگرهای فایر فاکس و کروم وجود داشته است نیز به Edge خواهند آمد .
کورتانا
کورتانا هم شامل بهبود های خواهد شد . همانند اعلان تمام شدن باطری گوشی شما بر روی کامپیوتر , پیدا کردن گوشی شما زمانی که آن را گم کرده اید با استفاده از نقشه , همانند قابلیت Find My iPhone  شرکت اپل .
همچنین مایکروسافت در صدد این هست که تنظیم های کورتانا را آسان تر کند . اگر در ناحیه و منطقه ای باشید که کورتانا در آن جا ساپورت می شود بسته زبان آن منطقه را به صورت خودکار دانلود می کند و به صورت سریع آن را نصب کرده و استفاده می کند .
در کنفراس Build قابلیت چند صدایی کورتانا معرفی شد .همچنین کورتانا از این پس در نرم افزار Outlook نیز قرار می گیرد و می تواند ایمیل های شما را بخواند و قرار ملاقات های شما را تنظیم کند .
برنامه Connect

برنامه جدید Connect به کاربر ها اجازه می دهد که قالب ویندوز ۱۰ گوشی خود را بر روی کامپیوتر خود بدون هیچ گونه آداپتور و dock داشته باشند .
Emoji

ویندوز ۱۰ برای خود Emoji مخصوص به خود را طراحی کرده است که با زبان طراحی os همخوانی دارد . که همانند آن را در سیستم عامل های اندروید و ios مشاهده کردید  .
برنامه های Hello و Ink
با نسخه جدید ویندوز ۱۰ شما می توانید از قابلیت احراز هویت بیومتریک Hello مایکروسافت در وبسایت های شخصی استفاده کنید .
مایکروسافت همچنین یکپارچگی قلم را بیشتر کرده است و فضای کاری جدید Ink را نیز معرفی کرد . برنامه های پیشنهاد شده که با قلم می توان از آن ها استفاده کرد مشخص می شوند همانند sticky notes و کار با آن ها نیز به سادگی هر چه تمام انجام می شود .

برنامه های جهانی
مایکروسافت توجه ها را به نرم افزار های پلت فرم جهانی ویندوز معطوف کرده است . و برنامه های سیستم جدید جهانی پیام رسان فیسبوک را در کنار Twitter , Hulu , Uber و … اعلام کرد . بنا به گفته مایکرو سافت ویندوز Store بالای ۵ بیلیون نوبت بازدید داشته است . همچنین کمپانی مایکروسافت frameworks جدید خود را برای برنامه و هم برای توسعه دهندگان نشان داد و در کنار این ها ورود  Bash shell را نیز به ویندوز اعلام کرد .
Gaming
مایکروسافت در کنفراس Build صحبت هایی را با توسعه دهندگان بازی در ویندوز ۱۰ انجام داد . و اعلام کرد که بازی ها در ویندوز ۱۰ با عملکرد بهتری اجرا می شوند . و همچنین Xbox Dev را معرفی کرد . با Xbox Dev هر کنسول Xbox One  می تواند به کیت توسعه دهندگان تبدیل شود . همچنین با یک آپدیت Cortana نیز به کنسول بازی Xbox One خواهد آمد .
نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز به پایان مطلب ویژگی های جدید آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ رسیدیم,  این ها از بخشی از تغییرات مهم آپدیتی است که مایکروسافت به خاطر یک ساله شدن ویندوز ۱۰ آن را منتشر خواهد کرد . برای دریافت این آپدیت باید تا تابستان امسال صبر کنیم تا بتوانیم از قابلیت های آن بهره ببریم .

لینک مطلب

پاسخ دهید