بهره‌وری بیشتر آموزش‌های کارگران و شاغلین کشور

0

رئیس سازمان بسیج کارگری از امضای تفاهم نامه در جهت هم‌افزایی پتانسیل‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان بسیج کارگری در بهره‌وری بیشتر آموزش‌های کارگران و شاغلین کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ صبح امروز سرهنگ رمضانعلی طالبی رئیس سازمان بسیج کارگری در نشست خبری امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سازمان بسیج کارگری گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سازمان بسیج کارگری در بهره‌وری بیشتر آموزش‌های کارگران و شاغلین کشور و نیز ایجاد انگیزه‌های کارآفرینی در کارگران علی الخصوص کارگران بسیجی و همچنین در جهت هم‌افزایی پتانسیل‌های هر دو سازمان تفاهم نامه همکاری را ترتیب داده‌اند.

رئیس سازمان بسیج کارگری افزود: بسیج ظرفیت فرا دستگاهی که امکان استفاده بهینه از دستگاه‌های آن وجود دارد و از این به بعد می‌توانیم با استفاده از ظرفیت آنها در سطح کشور مهارت‌های کارکنان و حتی بیکاران را بالا ببریم و امکانات لازم را فراهم کنیم که این مهم با امضای این توافق‌نامه در کشور محقق خواهد شد. 

وی عنوان کرد: این توافق‌نامه برای 500 هزار نفر ظرف مدت 4 سال پیش‌بینی شده که در آن دو عرصه مطرح است. یکی افرادی که فاقد شغل هستند و ضعف مهارت‌ها و آموزش‌ها امکان استفاده از توانمندی‌های آنها را محدود کرده و دوم نیروی شاغلین کشور هستند که آمار بالایی را در جامعه دارند که امکان آموزش و ارتقای مهارت‌های آنها و ایجاد تنوع مهارتی برای آنها می‌توانیم ظرفیت تولید کشور را بالا ببریم. 

سرهنگ طالبی اظهار داشت: اگر در سازمان‌ها، کارخانه‌ها و دیگر مراکز بزرگ تعدیل نیرو اتفاق افتد به علت ضعف آموزشی و فقدان مهارت‌هاست که کارگر قادر نخواهد بود با مهارت‌های اندک خود به کار خود ادامه داد. اما با افزایش مهارت‌ها می‌توانیم به استحکام،‌ پایبندی و بهره‌وری آنها در شغل‌های خود کمک کنیم بنابراین این تفاهم‌نامه مربوط به بخشی در عرصه صنعت در تولید و بخشی در خارج از این عرصه است. 

سرهنگ طالبی در خصوص پیشنهادهایی که از سوی دکتر پرند رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عنوان کرد: پیشنهادهایی که از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مطرح است شامل طرح یک تحت عنوان توانمند سازی و ارائه آموزشهای مهارتی برای روستائیان، عشایر، ساکنین مناطق محروم و مرزی است برای اشتغال پایدار ،‌طرح 2 برای تولید، بازاریابی و فروش است که باید به صورت چرخه کامل دیده شود. (کارگرانی که در مراکز مختلف کار می‌کنند بتوانند خانواده‌هایشان را وارد گردش تولید کنند) و طرح آموزشی 3 در قالب طرح امید است که در حوزه آموزش های مجازی بین سازمان‌ فنی و حرفه‌ای و شبکه رایتل وجود دارد. که برای ارتقای شرایط پایداری یک شغل و یک کارگر راههای پیشنهادی توسط رئیس مربوطه را مطالعه می‌کنیم و برای آنها تصمیم گیری خواهیم کرد. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه باعث می‌شود تصویر ذهنی در افکار عمومی مخاطبین روشن‌تر شود و همچنین نیروهای بسیجی که مستحق آموزش هستند را به دقت تجزیه و تحلیل کنیم و با استفاده بهینه با شتاب بیشتر ظرف مدت 4 سال با برنامه‌های آموزشی آنها را ساماندهی کنیم. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید