بهره گیری از توان دانش آموزان برای ترویج سلامت/هر دانش‌آموز یک سفیر سلامت است

0

وزیر آموزش و پرورش طرح سفیران سلامت را بهره گیری از توان دانش آموزان برای ترویج سلامت بین همسالانشان دانست.

وی با بیان اینکه سفیران سلامت رابط  بین خانه و مدرسه نیز هستند،ادامه داد:  علاوه بر این طرح،مفاهیمی هم در برنامه درسی متوسطه دوم وارد شده است و در این میان درس های انسان سالم و محیط زیست از اهمیت بسزایی برخوردار است.

درخواست نیروی انسانی در انتظار پاسخ

فانی همچنین از درخواست نیروی انسانی و استخدام در این نهاد خبر داد و گفت: در حال رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستیم تا امکان استخدام نیرو را فراهم کنیم.

توسعه مشارکت، سیاست اصلی آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از سیاست هایی که آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید دنبال می کند،توسعه مشارکت آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: این نهاد مسئولیت تعلیم و تربیت بیش از 13 میلیون دانش آموز را به تنهایی نمی تواند انجام دهد و نیاز به همکاری و مشارکت سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی را دارد.

فانی با بیان اینکه مشارکت اولیا،دانش آموزان و همکاران فرهنگی برای اهداف بلند آموزش و پرورش بسیار ضروری است،عنوان کرد: تجربه جهانی نشان می دهد؛ آموزش، رفتارسازی و اصلاح بینش و نگرش توسط همسالان بهتر صورت می پذیرد و طرح سفیران سلامت نیز بر مبنای این طرح تئوریک بنا شده است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: سفیران سلامت با 500 هزار سفیر، پیام آور خوبی برای حامعه در ترویج فرهنگ سلامت هستند.

 انتظار حل یک ساله مشکلات را نداریم

در حاشیه مراسم سفیران سلامت  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ فرد دیابتی در خانواده ایشان نیست گفت: دانش‌‌آموزان باید کمک کنند تا در درجه اول از سلامت خود و سپس سلامت خانواده و جامعه مراقبت کنند.

وی افزود: اقدام مشترکی بین وزارت بهداشت و آموزش و پرورش صورت گرفته است که امیدواریم توسعه یابد. در حال حاضر 500 هزار دانش‌‌‌آموز در مقطع متوسط دوم در مدارس کشور به عنوان سفیران سلامت هستند. امیدواریم بتوانیم در مقاطع دیگر نیز گسترش دهیم.

وی تأکید کرد: کتابی با همکاری وزارت بهداشت آماده و توزیع شد که انتظار نداریم با برنامه‌های فعلی در ظرف یک سال بتوانیم نتیجه‌ای بگیریم ولی شروع خوبی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید