به‌زودی دوربین‌های دوگانه سونی سازندگان عمده تلفن‌های هوشمند را اغوا می‌کند

0

آیا سونی، بر شایعه استفاده اپل از دوربین‌های دوقلو برای آیفون 7 پلاس، صحه گذاشته است؟ اپل پیش از این هم، از فناوری‌های ابداعی شرکت سونی برای دوربین‌های iSight خود، بهره برده بود. اما امروز، این غول الکترونیک ژاپنی اعلام کرد که بخش اعظمی از سازندگان تلفن‌های هوشمند، تا سال آینده، فناوری لنزهای دوقلوی سونی را به خدمت خواهند گرفت. مدیر امور مالی سونی، کنیچیرو یوشیدا، این جمله را گفت و افزود که ممکن است در سال 2016 تقاضا برای فناوری لنزهای دوقلو از کاهش تقاضای عمومی در بازار تلفن‌های هوشمند آخرین مدل، تأثیر بپذیرد.

یوشیدا در ادامه گفت که ممکن است این کاهش تقاضا تا سال 2017 پیش از ظاهر شدن سیستم دوربین پشتی دو لنزه بر روی تلفن‌های هوشمند آخرین مدل، دستخوش تغییراتی شود. با این حال، تحلیلگر KGI Securities، مینگ-چی کو، که سابقه درخشانی از پیش‌گویی در مورد اپل در کارنامه خود دارد، اخیرا گفته است که شاید لنز دوربین دوم در قسمت پشتی گوشی‌های آیفون 7پلاس برای بزرگنمایی اپتیکال، مورد استفاده قرار بگیرد.

اپل پیش از این هم، سابقه افزودن ویژگی‌های پریمیوم را به دوربین‌های پشتی گوشی‌های آیفون سری پلاس خود، در کارنامه‌اش دارد. به عنوان مثال، اسنپر پشتی در آیفون‌های 6 پلاس و 6s پلاس، هر دو دارای ویژگی لرزش‌گیر تصویری اپتیکال هستند. این ویژگی، مانع از انتقال لرزش دست‌ها  به تصاویر و ویدئوها می‌شود. شایان ذکر است که ویژگی یاد شده، بر روی آیفون 6 یا 6s به کار گرفته نشده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید