به‌زودی قابلیت تماس تصویری به واتس‌اپ اضافه می‌شود

0

به‌زودی قابلیت تماس تصویری به واتس‌اپ اضافه می‌شود

در حالی که برخی از رقیبان واتس‌اپ امکان تماس تصویری را به پیام رسان‌های خود اضافه کرده‌اند، این شرکت زیر مجموعه فیس‌بوک هنوز رسما دست به کار نشده است، اما به تازگی شایعاتی منتشر شده که عنوان می‌کند این شرکت قصد دارد به زودی امکان برقراری تماس ویدیویی را به اپلیکیشن‌های اندروید و iOS خود اضافه کند. ولی طفره رفتن واتس‌اپ از افزودن این قابلیت صدای اعتراض کاربران را درآورده.

بر اساس گزارش‌ها، تماس ویدیویی فعلا فقط در به‌روزرسانی بعدی نسخه iOS واتس‌اپ به این برنامه اضافه خواهد شد. متاسفانه کاربران اندروید همچنان باید منتظر بمانند چون هنوز خبری از افزودن این ویژگی به نسخه اندروید این اپ منتشر نشده است. همچنین در این گزارش عنوان شده که تماس ویدیویی تنها در نسخه بتا اپلیکیشن قابل استفاده خواهد بود، بنابراین باز هم بسیاری از کاربران نمی‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و باید منتظر عرضه رسمی این امکان از سوی شرکت واتس‌اپ باشند.

تعدادی اسکرین شات از نسخه بتا که به زودی عرضه خواهد شد، منتشر شده که نشان می‌دهد این کمپانی در حال کار بر روی این قابلیت است و البته کاربران نسخه اندروید این پیام رسان از برقراری تماس تصویری بی‌بهره خواهند بود، اما با توجه به تعداد زیاد این کاربران، نباید عرضه این قابلیت در نسخه اندروید زمان زیادی به طول بیانجامد.

رقبایی مانند اسکایپ، ICQ، گوگل Hangout، وایبر، وی‌چت و بسیاری از شرکت‌های مشابه در حال حاضر به کاربران خود امکان برقراری تماس تصویری را می‌دهند و جای تعجب دارد که چرا جای چنین قابلیت مهمی در پیام رسان واتس‌اپ خالی است.

رضا جلالی

رضا جلالی هستم، دانشجوی زبان انگلیسی و عاشق علم و آی‌تی، بخصوص گجت‌های موبایل و علوم جدید. امیدوارم با همکاری بقیه دوستان بتونیم به بالا بردن دانش شما کمک کنیم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید