به‌کارگیری روبات‌ها در تست‌های فیزیکی اتومبیل‌ها

0

گیگر :

شرکت فورد روز ۱۲ آبان اعلام کرد در حال همکاری با شرکت ASI ‌است تا بسته‌های تست روباتیکی را به فروش برساند که به خودروسازان کمک می‌کند به هنگام تست اتومبیل‌های جدید مقاومت کنند. شرکت ASI یک شرکت متخصص در اتوماسیون وسایل نقلیه است که در ایالت یوتا واقع شده است. این بسته‌ها وسایل نقلیه در حال تولید را به اتومبیل‌های کنترل از راه دوری تبدیل می‌کنند که تا حدودی به فناوری خودران مجهز هستند. این اتومبیل‌ها را می‌توان طوری برنامه‌نویسی کرد که با خطای ۱ اینچی مسیری را طی کرده و با استفاده از یک سری حسگر، از تصادف با عابران پیاده و وسایل نقلیه مجاور پیشگیری کنند. این موضوع برای تست اتومبیل‌های آزمایشی در مسیرهای سختی مناسب است که به منظور شبیه‌سازی گودال‌ها و موانع دیگری که در دنیای واقعی با آن‌ها روبرو خواهند شد، طراحی شده‌اند.

هدایت این اتومبیل‌های در حال توسعه به هنگام برخورد با چنین سطوحی مثل این است که کسی به صورت خود مشت بزند. در این جا فرآیند اتوماسیون وارد صحنه می‌شود؛ با نصب این بسته فورد، یک شرکت خودروسازی می‌تواند به اتومبیل اجازه دهد خودش خودش را تست کند. طبق گفته فورد، اگر لازم باشد مهندسی سوار اتومبیل شود و خودش اتومبیل را هدایت نماید، می‌توان این سیستم را به سرعت غیرفعال کرد؛ اما زمانی که حجم بالایی از تست‌ها باید انجام شود، اتومبیل می‌تواند بالا و پایین بپرد و تمام حرکات تست را بدون به خطر انداختن کمر و گردن کارمندان بیچاره‌ای که سعی می‌کنند اتومبیل را برای استفاده در جاده‌ها آماده کنند، انجام دهد.

شرکت فورد اعلام نکرد کدام شرکت‌ها تاکنون این بسته را سفارش داده‌اند؛ اما اظهار داشته چند شرکت سازنده تجهیزات اصلی سفارش این بسته را داده‌اند.

cover

پاسخ دهید