به این زودی ها منتظر بازی Tekken X Street Fighter نباشید

0

به این زودی ها منتظر بازی Tekken X Street Fighter نباشید

شاید این روز ها هواداران عناوین مبارزه ای بیش از هر بازی دیگری با Street Fighter 5 سرگرم باشند. در این میان یکی از عناوین هم سبک که بسیاری از علاقه مندان به آثار مشابه مدت هاست که سخت در انتظار عرضه شدن آن به بازار هستند، بازی Tekken X Street Fighter است. اثری که با وجود تایید شدن فرآیند تولید آن در سال 2010 میلادی، ظرف سال های اخیر هیچ خبری از ملاقات با آن یا حتی اشاره به میزان پیشرفت پروژه ی تولید آن به گوش نمی رسید. با این حال بر اساس تایید رسمی تهیه کننده ی بازی Tekken X Street Fighter به نظر می رسد که چشم انتظاران ملاقات با این اثر نباید چندان به این امر دل خوش باشند.  

 

به تازگی تهیه کننده ی اصلی بازی Tekken X Street Fighter یعنی آقای کاتسوهیرو هارادا به تایید این نکته پرداخته که مراحل تولید این بازی در حال حاضر متوقف شده است و آن ها به طور رسمی فعلاً از ادامه ی کار بر روی بازی Tekken X Street Fighter دست کشیده اند. با این حال بنا بر تایید او مواردی نظیر سیستم کلی گیم پلی این بازی و همچنین مدل اصلی شخصیت های حاضر در آن هم اکنون به طور کامل تکمیل شده اند و در صورت شروع مجدد پروژه ی تولید بازی Tekken X Street Fighter مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در این میان البته آقای هارادا هیچ اشاره ای به زمان از سر گیری پروژه ی تولید بازی Tekken X Street Fighter نکرده است و بر این اساس در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که آیا مراحل ساخت این اثر قرار است ادامه یابد یا این که در نهایت روند تولید بازی Tekken X Street Fighter به طور کامل متوقف خواهد شد. البته آقای هارادا به این نکته اشاره کرده که اکنون زمان چندان مناسبی برای انتشار بازی Tekken X Street Fighter نیست و به نظر نمی رسد که این زمان مناسب به همین زودی ها برای گروه سازنده ی این بازی فراهم شود. به عبارت بهتر او انتشار بازی Tekken X Street Fighter در چنین موقعیتی را به ضرر دو فرنچایز Tekken  و     Street Fighter می داند و معتقد است که این امر می تواند علاقه مندان این دو فرنچایز را چند پاره و متلاشی نماید. در واقع سخنان او شاید از این منظر بیان شده باشد که در حال حاضر علاقه مندان به سری  Street Fighterبا نسخه ی پنجم از این مجموعه سرگرم هستند و بر اساس قولی که پیش از این سران شرکت بندای نامکو به هواداران خود داده بودند، بازی Tekken 7: Fated Retribution نیز قرار است در سال جاری میلادی به ملاقات هواداران عناوین سبک مبارزه ای بیاید. بر این اساس کاملاً واضح است که عمده تمرکز هارادا و سایر اعضای تیم تولید مجموعه بازی های Tekken در حال حاضر بر روی فراهم آوردن شرایط حضور بازی Tekken 7: Fated Retribution بر روی کنسول های خانگی باشد. البته در حال حاضر هنوز به طور دقیق مشخص نیست که بازی Tekken 7: Fated Retribution قرار است بر روی چه پلتفرم هایی منتشر شود. در ابتدای امر گفته می شد که این بازی قرار است به صورت انحصاری بر روی کنسول PS4 عرضه گردد. با این حال عده ای معتقدند که علاوه بر کنسول PS4 احتمال آمدن بازی Tekken 7: Fated Retribution بر روی کنسول انحصاری نسل هشتمی مایکرو سافت نیز وجود دارد. در هر صورت حضور قطعی این بازی بر روی کنسول های خانگی در حال حاضر تنها بر روی کنسول PS4 مورد تایید قرار گرفته و برای مشخص شدن سرنوشت نهایی این بازی باید در انتظار انتشار اطلاعات بیشتری از سوی سازندگان آن باقی ماند.

 SFXT

گفتنی است که بازی Tekken X Street Fighter به موجب قراداد دو جانبه ای در دست تولید بود که به صاحب امتیازان اصلی مجموعه بازی های Tekken و Street Fighter یعنی دو شرکت بندای نامکو و کپکام این اجازه را می داد که هر کدام از آن ها یک بازی مبارزه ای بر اساس تلفیق شخصیت ها و مبارزان اصلی حاضر در این دو مجموعه بسازند. قراردادی که البته پیش از آن هم مورد مشابه اش وجود داشت و منجر به ساخت بازی Namco X Capcom شده بود. در این میان حدود دو سال پس از اعلام این خبر یعنی در سال 2012 میلادی علاقه مندان به عناوین سبک مبارزه ای شاهد ساخته شدن بازی Street Fighter X Tekken بودند. نسخه ای تولید شده توسط کپکام از قرارداد مذکور که بر اساس سبک و سیاق شناخته شده ی گیم پلی و همچنین ساختار گرافیکی آشنای سری بازی های  Street Fighterساخته شده بود. اثری که با وجود جلب نظر منتقدان و گیمر ها نتوانست انتظارات شرکت کپکام در زمینه ی میزان فروش را بر آورده سازد. امری که شاید یکی از دلایل آن عرضه شدن این بازی در بازه ای بود که بازی های فراوانی در سبک مبارزه ای در بازار حضور داشتند و از همین رو بازی Street Fighter X Tekken نتوانست آن چنان که باید در بحث فروش گلیم خود را از آب بیرون بکشد. شاید یکی از دلایلی که شرکت بندای نامکو را در زمینه ی تولید و انتشار بازی Tekken X Street Fighter مردد ساخته است همین برآورده نشدن انتظارات مالی توسط نسخه ی مشابه ساخته شده به دست کپکام باشد. بر این اساس هیچ مشخص نیست که تا چه میزان امید به از سر گیری مراحل ساخت بازی Tekken X Street Fighter وجود خواهد داشت. در این بین یکی از مواردی که امید های چشم انتظاران این بازی را برای ملاقات با روایت اختصاصی شرکت نامکو از تلفیق دو دنیای استریت فایتر و تکن کم رنگ تر می کند، حضور شخصیت Akuma از دنیای استریت فایتر در بازی Tekken 7: Fated Retribution است که چندی پیش شاهد تایید آن از سوی سازندگان این بازی بودیم. چه بسا که سازندگان سری Tekken در زمینه ی تلفیق دو دنیای استریت فایتر و Tekken ، به همین حضور مختصر Akuma به عنوان شخصیت مهمان در بازی Tekken 7: Fated Retribution بسنده نمایند و دیگر به سراغ ادامه ی روند تولید بازی Tekken X Street Fighter نروند. به هر حال باید منتظر ماند و دید که سرنوشت بازی Tekken X Street Fighter در نهایت به کجا خواهد انجامید. اما قدر مسلم هوادران عناوین مبارزه ای به همین زودی ها نباید انتظار ملاقات با این بازی را داشته باشند.   

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید