به تصویر کشیدن دوره ای پر آشوب از تاریخ امریکا در Mafia 3 (همراه با تصاویر جدید این بازی)

0

به تصویر کشیدن دوره ای پر آشوب از تاریخ امریکا در Mafia 3 (همراه با تصاویر جدید این بازی)

همان گونه که روز گذشته به آن اشاره کردیم زمزمه های مربوط به انتشار نسخه ی سوم از سری بازی های مافیا در ماه اکتبر سال جاری میلادی طی روز های اخیر از سوی برخی فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری به شکل گسترده ای گوش می رسید. شایعاتی که خیلی زود به حقیقت پیوست و تاریخ انتشار بازی Mafia 3 از سوی سازندگان این اثر یعنی اعضای استودیو Hangar 13 به طور رسمی اعلام شد. بر همین اساس در مطلب پیش رو قصد داریم به برخی جزییات منتشر شده از بازی Mafia 3 اشاره کنیم و به جمع بندی اطلاعات موجود در رابطه با این بازی بپردازیم.

 

 

بر اساس اعلام سازندگان بازی Mafia 3 این اثر در تاریخ هفتم اکتبر سال جاری میلادی و در روز های نزدیک به پایان سال (فصل رونق بازی های کامپیوتری) برای سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One منتشر خواهد شد. همچنین استودیو Hangar 13 در کنار اعلام تاریخ انتشار بازی Mafia 3 تصاویر تازه ای را هم از این بازی در اختیار علاقه مندان قرار داده است که می توانید برخی از آن ها را در لا به لای مطلب پیش رو مشاهده نمایید. داستان بازی Mafia 3 در شهر و منطقه ای خیالی به نام نیو بوردو (New Bordeaux) رخ می دهد که قرار است نسخه ای خیالی از منطقه ی نیو اورلینز (New Orleans) امریکا باشد. جالب این جاست که به تازگی شاهد انتشار نقشه ای در فضای مجازی هستیم که گفته می شود به نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption تعلق دارد و در این نقشه نیز نامی از منطقه ی نیو بوردو به چشم می خورد. موضوعی که بسیاری از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری، آن را به حساب صحت نقشه ی منتشر شده و درست بودن شایعات مربوط به تولید نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption گذاشته اند (با توجه به این نکته که ناشر مجموعه بازی های Mafia و همچنین بازی Red Dead Redemption یکی است). به هر حال منطقه ی خیالی نیو بوردو قرار است شاهد انتقام گیری سخت و خونین فردی به نام لینکلن کلی از قاتلین خانواده اش باشد.

 mafia3-a

لینکلن فردی است تنومند و دو رگه که از همان آغاز زندگی، خود را در قامت یک کودک یتیم مشاهده کرده و بزرگ شدن او در کنار یک باند تبهکار موجب شده تا آن ها را به عنوان اعضای خانواده ی خود بر گزیند. اما در سال 1968 میلادی و پس از بازگشت لینکلن از جنگ پر سر و صدا و تاریخی ویتنام، او با حقیقتی بسیار تلخ مواجه می شود. این که تمام اعضای خانواده اش به دست اعضای باند رقیب، به فجیع ترین شکل ممکن از بین رفته اند و به این ترتیب او برای دومین بار در زندگی خود طعم ناخوشایند یتیم بودن را تجربه می کند. اما این حس بد موجب نا امیدی لینکلن نمی شود و او را وادار می سازد تا در ادامه ی زندگی خود تنها یک هدف مهم را در سر بپروراند: گرفتن انتقام خون تمامی اعضای خانواده ی خود از باند رقیب و متلاشی کردن کامل آن ها. امری که مسلماً کنترل منطقه ی نیو بوردو را از دستان این افراد شرور خارج ساخته و آن را در دستان لینکلن و یارانش قرار می دهد. در واقع قهرمان اصلی بازی Mafia 3 برای تحقق بخشیدن به اهداف خود در طول مراحل این اثر تنها نیست و برخی از دوستان نزدیک او نیز لینکلن را در این مهم یاری می کنند. این افراد عبارتند از: زنی به نام کاساندرا و دو تن از آشنایان مرد لینکلن به نام های بروک و ویتو اسکالتا. در این میان کسانی که فرصت تجربه ی بازی Mafia 2 را داشته اند احتمالاً با ویتو به خوبی آشنا هستند. در واقع او همان قهرمان اصلی بازی Mafia 2 است که در نسخه ی سوم این مجموعه در قامت یک شخصیت فرعی حضور دارد.

 mafia3-b

بر اساس تایید سازندگان بازی Mafia 3 هر کدام از شخصیت های فرعی مذکور نقش قابل توجهی در گیم پلی این بازی ایفا خواهند نمود. به عنوان مثال پس از خارج کردن هر کدام از بخش های اصلی و استراتژیک منطقه ی نیو بوردو از دست گروه های مافیایی رقیب و در دست گرفتن کنترل کامل آن ها، لینکلن باید یکی از همراهان خود را به عنوان مباشر در این مناطق به کار بگمارد تا مناطق مذکور را برای او اداره نمایند. امری که احتمالاً خود سبب ساز پیدایش ماموریت های جانبی و شاخه های فرعی فراوانی در خط داستانی بازی Mafia 3 خواهد بود.   

 mafia3-c

همان گونه که در سطور پیشین این متن به آن اشاره شد، رخداد های داستانی بازی Mafia 3 در سال 1968 میلادی به وقوع می پیوندند. در دورانی پر آشوب از تاریخ امریکا که بستر شکل گیری تنش های فراوان و گسترده ای بود. دورانی که از یک سو جنگ ویتنام سبب ساز پیدایش جنبش های اعتراضی فراوانی در میان قشر جوان شده بود و از سوی دیگر در آن برهه ی تاریخی مردم امریکا شاهد وقوع آشوب ها و درگیری های فراوانی بودند که نوعی نا امنی و هرج و مرج را در فضای اجتماعی این کشور پدید می آورد. در واقع بخشی از نا امنی های یاد شده در قالب ترور های سیاسی متعددی نمود یافته بود که افراد سرشناسی نظیر سناتور باب کندی (برادر جان اف کندی که هر دو به سرنوشتی مشابه گرفتار آمدند) و یکی از سرشناس ترین فعالان جنبش مدنی در تاریخ امریکا یعنی مارتین لوترکینگ جزو قربانیان اصلی آن محسوب می شوند. در واقع این فضای پر تنش ، پر آشوب و پر هرج و مرج با توجه به این نکته که فضای اصلی بازی Mafia 3 خود قرار است دنیایی پر آشوب و خشن را به تصویر بکشد، بستر بسیار مناسبی را برای روایت رویداد های اصلی این بازی فراهم آورده است و بر همین اساس اعضای استودیو Hangar 13 سال 1968 میلادی را برای روایت داستان بازی خود بر گزیده اند. در رابطه با ساختار گیم پلی بازی Mafia 3 نیز در مطالب پیشین خود طی ماه های اخیر و پس از تایید رسمی انتشار این بازی به نکات مختلفی اشاره کرده بودیم و به نظر نمی رسد که نیاز به توضیح خاصی در این زمینه باشد. تنها به طور کوتاه به این نکته اشاره می کنیم که بازی Mafia 3 دنیایی Open World را به تصویر خواهد کشید که در دل آن می توان ماموریت های مختلف این بازی را هم به روش های اکشن و پر زد و خورد (از طریق استفاده از سلاح های گرم یا سرد و همچنین بهره گیری از مشت و لگد) و هم از طریق شیوه های مبتنی بر مخفی کاری به انجام رساند و به این لحاظ می توان گفت که شاهد آزادی عمل بیشتری در بخش گیم پلی بازی Mafia 3 خواهیم بود. گذشته از آن به نظر می رسد که سازندگان این بازی از برخی المان های مشابه با عناوینی نظیر Metal  Gear Solid 5 نیز در بازی Mafia 3 استفاده خواهند کرد و به عنوان مثال پس از زد و خورد با دشمنان و به زانو در آوردن آن ها می توان از زیر زبان آن ها حرف کشید و از طریق بازجویی اطلاعات مهمی را در رابطه با زیر و بم مراحل مختلف این اثر به دست آورد. به هر حال می توان ادعا کرد که بازی Mafia 3 به طور قطع یکی از انتخاب های اصلی علاقه مندان به بازی های گردش آزاد خواهد بود و اکنون با مشخص شدن تاریخ رسمی انتشار این اثر، علاقه مندان به بازی های این چنینی می توانند بهتر از قبل خود را برای ملاقات با این بازی آماده نمایند.           

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید