به جنگ با ویروس های آنفولانزا در فصل پاییز بروید

0

آنفولانزا می‌تواند ویروسی باشد که سیستم مجازی تنفسی را درگیر خود کند که این بیماری می‌تواند از طریق داروهای گیاهی و یا میوه‌های فصلی به سادگی درمان شود.

دکتر پور داراب متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، در خصوص بیماری آنفولانزا گفت: آنفولانزا یک بیماری ویروسی است که علائم آن به مراتب از سرماخوردگی بیشتر است.این علائم می‌تواند مجاری تنفسی را به شدت درگیر کند و نشانه‌هایی ا زسردرد، بی‌اشتهایی،‌سرفه‌های خشک و بدن درد را داشته باشد.

وی در ادامه گفت: علائم این بیماری بطور معمول بین 3 تا 4 روز مشاهده می‌شود و در هفته‌های آینده نشانه هایش به مراتب خفیف‌تر خواهد بود.

وی بیان کرد: مور یکی از میوه‌هایی است که می‌تواند در کاهش علائم این بیماری بسیار موثر واقع نشود چرا که وجود ماده‌ای در این میوه می‌تواند بر قند موجود به سطح ویروس، مانع از ورود آن به سلول‌ها شود.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین افراد می‌توانند از درمان‌های سنتی‌تر مثل نعناع،‌عسل، زنجبیل، دارچین،‌لیمو و آب نمک استفاده کنند.

وی تصریح کرد: برای مصرف نعناع می‌تواند برگ آن را به آب جوش اضافه کرده و برای تسکین گرفتگی بینی و سرفه‌های جدید استفاده کنید.

فلفل هم می‌تواند به عنوان محرک ترشح خلط و ترشحات بینی موثر واقع شود.

وی در ادامه تصریح کرد: دم کردن زنجبیل هم می‌تواند برای کاهش تب و لرز استفاده شود.

همچنین مصرف لیمو بدلیل وجود ویتامین c برای رفع گلو درد بسیار خوب است.

وی خاطر نشان کرد: برای کاهش التهاب گلو هم می‌توانید از آب نمک استفاده کنید.

وی تاکید کرد: بهتر است افراد این بیماری ویروسی را سریع درمان کنند و این بیماری به راحتی و از طرق ساده قابل کنترل است چرا که افزایش علائم می‌تواند سیستم ایمنی بدن را به خطر بیندازد.

انتهای پیام/

 

لینک مطلب

پاسخ دهید