به زودی می توانید نقش قهرمان بازی های کامپیوتری را شخصاً بر عهده بگیرید!

0

به زودی می توانید نقش قهرمان بازی های کامپیوتری را شخصاً بر عهده بگیرید!

به طور حتم بسیاری از علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری از دیر باز این آرزو را در ذهن خود می پرورانده اند که ای کاش می توانستند خود شخصاً در قامت شخصیت نخست بازی های کامپیوتری مورد علاقه شان قرار گیرند و به عنوان قهرمان داستان به ایفای نقش بپردازند. به این ترتیب که به عنوان مثال به جای مامور 47 (با آن چهره ی خونسرد و سر بی مو) خود در قامت شخصیت نخست سری بازی های هیتمن به ایفای نقش بپردازند و به شکل ملموس تری پا به دنیای پر تنش ماموران سری اجیر شده و مزد بگیر بگذارند. خبر خوب برای این دسته از گیمر ها این است که به زودی می توانند این آرزوی دیرین خود را تحقق یافته ببینند.

 

 

در واقع آرزوی حضور در بازی های کامپیوتری به عنوان شخصیت اصلی داستان (که بدون تردید آرزوی طیف وسیعی از گیمر ها به شمار می رود) قرار است توسط یک پروژه ی استارت آپ به نام Uraniom تحقق یابد. البته پیش از این در عناوینی نظیر بازی WWE 2K 16 امکان حضور در قامت یکی از سوپر استار های حاضر در این بازی برای تجربه کنندگان این اثر فراهم بود. به این ترتیب که علاقه مندان به بازی WWE 2K 16 با ثبت تصویری از صورت خود توسط اپلیکیشن مخصوص این اثر بر روی تلفن های هوشمند و آپلود کردن آن بر روی سرور های اختصاصی این بازی، می توانستند نسخه ای مجازی از خود را وارد دنیای بازی WWE 2K 16 کرده و به انجام مسابقات مختلف توسط آن بپردازند. اما پروژه ی Uraniom قرار است امکانی فرای موارد یاد شده در بازی WWE 2K 16 را در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار دهد. در واقع این پروژه ی فرانسوی در حال تدارک دیدن پلتفرمی تازه برای گیمر ها است که به کمک آن می توانند نسخه ای کامل و تمام سه بعدی از بدن خود را وارد بازی های کامپیوتری مورد علاقه شان نمایند و به صورت تمام قد، در قامت شخصیت های اصلی این بازی ها قرار گیرند. به منظور تکمیل این امر گیمر های علاقه مند به انجام این کار می باید یک اسکن سه بعدی کامل از بدن خود را در اختیار Uraniom قرار دهند تا از طریق این پلتفرم واسط به شکل کامل پا به دنیای بازی های کامپیوتری مورد علاقه ی خود بگذارند. به این ترتیب شما می توانید با مشخصات کامل صورت و اندام خود در قامت یک شخصیت مجازی و سه بعدی وارد بازی های کامپیوتری مورد علاقه ی خود شده و نقش اصلی آن ها را شخصاً بر عهده بگیرید. در واقع بر خلاف بازی هایی نظیر WWE 2K 16 که از تصویر صورت شما یک آواتار دو بعدی تولید کرده و آن را به شکل نصفه و نیمه با مدل های سه بعدی از پیش تعیین شده تلفیق می کند، پلتفرم Uraniom اسکن کاملی از بدن شما را به یک آواتار تمام سه بعدی و یک پارچه تبدیل می کند که در عمل نسخه ای مجازی از خود واقعی شما به شمار می رود و قابل بار گذاری و ورود به بسیاری از بازی های کامپیوتری موجود در سبک های مختلف خواهد بود. شخصیتی که می تواند به طور کامل با شخصیت های اصلی حاضر در این بازی ها جایگزین گردد و گیمر ها را از طراحی دستی شخصیت اصلی (به کمک مدل های از پیش تعیین شده) در عناوین سبک نقش آفرینی بی نیاز سازد.

 uraniom

گفتنی است که پروژه ی Uraniom در حال حاضر در مرحله ی بتا قرار دارد و هم اکنون تنها برخی از بازی های پلتفرم PC را پشتیبانی می نماید. با این حال دست اندرکاران این پروژه این وعده را به دارندگان کنسول های خانگی نیز داده اند که تا پایان سال جاری میلادی بازی های کنسولی نیز توسط Uraniom مورد پشتیبانی قرار گیرند. در حال حاضر تنها عناوینی نظیر FIFA 15 ، The Elder Scrolls Skyrim ، Fallout 4 ، GTA V و بازی پر مخاطب Counter Strike: Global Offensive مورد پشتیبانی Uraniom قرار دارند؛ اما انتظار می رود که لیست بازی هایی که می توان در آن ها نسخه ای کامل از خود را به عنوان شخصیت اصلی ماجرا وارد بازی کرد به تدریج پر و پیمان تر از قبل گردد. جالب این جاست که بنا بر گفته های دست اندرکاران پروژه ی Uraniom ، در عناوین آنلاینی نظیر بازی Counter Strike: Global Offensive ، شخصیت اختصاصی طراحی شده توسط گیمر ها بر روی سرور قابل بارگذاری خواهد بود و به این ترتیب علاوه بر خود گیمر سایر بازیکنان حاضر در میدان مسابقه نیز می توانند شخصیت طراحی شده توسط او را مشاهده نمایند. به این ترتیب اگر شما یکی از گیمر های شناخته شده و حرفه ای حاضر در بازی Counter Strike: Global Offensive باشید، از این پس تمامی کانتر بازان جهان نه تنها نام شما را به یاد خواهند سپرد، بلکه به مدد امکانات پلتفرم جدید Uraniom چهره ی شما را نیز برای همیشه به یاد خواهند داشت. بنا بر این به کمک Uraniom این امکان برای گیمر های حرفه ای علاقه مند به بازی های آنلاین (خصوصاً فعالان حاضر در عرصه ی eSports) به وجود خواهد آمد که بتوانند همچون هنرپیشگان یا سوپر استار های شناخته شده ی موسیقی به یک چهره ی مشهور جهانی تبدیل شوند! در این میان شاید تنها چالشی که برای علاقه مندان به استفاده از امکانات پروژه ی جدید و جالب Uraniom وجود دارد تهیه کردن یک اسکن سه بعدی کامل از بدن خود باشد. امری که در حال حاضر توسط استودیو هایی که به همکاری با پروژه های فیلم سازی می پردازند صورت می پذیرد. با این حال دست اندر کاران پروژه ی Uraniom در صدد این هستند تا بتوانند در نسخه ی نهایی این پلتفرم امکانی را برای گیمر های علاقه مند به استفاده از Uraniom فراهم بیاورند که آن ها قادر باشند از طریق اپلیکیشن های ویژه و به کمک تلفن های هوشمند خود نسبت به تهیه ی یک آواتار سه بعدی از بدن خود اقدام نمایند. به هر حال پروژه ی Uraniom که قرار است تمامی سبک های حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری را تحت پوشش خود قرار دهد پروژه ی بسیار جالب و هیجان انگیزی به نظر می رسد. بی شک پرسه زدن در دنیای بی انتهای عناوین نقش آفرینی در قامت نسخه ای مجازی از خود گیمر می تواند تجربه ای بسیار وسوسه کننده و منحصر به فرد برای او جلوه کند. پس باید منتظر ماند و دید که پروژه ی Uraniom تا چه اندازه ای می تواند در دستیابی به اهداف خود موفق عمل نماید.                

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید