به مناسبت روز ملی جوان

0

به مناسبت روز ملی جوان

تقویم را که ورق بزنید هر روز آن به مناسبتی مشخص شده است. از سالروز حوادث مذهبی گرفته تا سالگردهای ملی و البته روزهایی به نام و یادبود چهره های مشهور ایران. اما یک روز هم هست که به نام گروهی نام گذاری شده که در پارادوکسی تاریخی هم سهم بزرگی از سرنوشت این سرزمین دارند و هم همواره به دنبال روشن کردن سرنوشت خود هستند. بیست و نهم اردیبهشت ماه، روز ملی جوان.

تا چند سال قبل کشور ما به عنوان کشوری جوان در بین تمامی کشورهای دنیا شناخته میشد. خیل عظیم نیروی انسانی آماده به کار و پر انرژی از آن دسته آرزوهایی است که هر کشوری در دنیا دارد و حتی قدرتمندترین و ثروتمندترین ها هم به کشوری با نیروی انسانی جوان حسادت می ورزند. اما به هر حال مشکلات هم کم نیستند و خیلی از ما که متعلق به نسل جوان هستیم با دشواری هایی مواجهیم که شاید در یک گوشه دیگر دنیا امری کاملا متداول و رایج به حساب بیاید. فقط کافی است به همین مبحث تکنولوژی نگاه کنید و انبوه سرویس هایی را ببینید که به دلایل نا معلوم به روی ما که با IP ایران به وب سایت ها مراجعه میکنیم بسته شده اند. آن وقت است که این سوال پیش خواهد آمد که “دانلود کردن یک برنامه 2 مگابایتی رایگان از فروشگاه گوگل کدام قانون بین المللی را زیر پا می گذارد که بخشی از مردم جهان از آن محروم هستند؟”. البته این تنها یک نمونه کوچک و به قول معروف مشتی نمونه خروار است، اما با این حال خاصیت جوانی امیدوار بودن به آینده است و تلاش برای رسیدن به آرزوهای بزرگ.

ما هم جوان هستیم و میدانیم جوان حوصله نصیحت شنیدن ندارد. پس فقط یک جمله دوستانه و آن اینکه جوانی ارزش زندگی کردن را دارد. از جوانی لذت ببرید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید