به وسیله کورتانا از روی ویندوز پیام کوتاه بفرستید!

0

به وسیله کورتانا از روی ویندوز پیام کوتاه بفرستید!

یکی از نقاط مثبت مایکروسافت در چند وقت اخیر، دستیار صوتی این شرکت (کورتانا) است که از دنیای Halo پا به سیستم عامل مایکروسافت گذاشت و پس از پیش بینی صحیح نتایج رقابت های جام جهانی فوتبال گذشته، توانست خود را به سرعت سر زبان ها بیندازد. از طرفی مایکروسافت با ویندوز 10 به تدریج در حال یکپارچه کردن پلتفرم های موبایل و PC است و قابلیت هایی که بتوانند این یکپارچگی را ایجاد کنند به مرور در حال اضافه شدن به سیستم عامل های این شرکت هستند و یکی از مواردی که می تواند نقش چشمگیری در این زمینه داشت باشد کورتانا است. در آخرین نسخه پیش نمایش منتشر شده برای ویندوز 10 موبایل، ویژگی های جالبی به این دستیار هوشمند اضافه شده است. 

در این پیش نمایش که روز گذشته منتشر شده، دستیار صوتی مایکروسافت قادر است از طریق PC پیام کوتاه ارسال کند. همچنین اگر از دستگاه های ویندوز 10 موبایل استفاده کنید کورتانا می تواند پیام های از دست رفته را به شما یادآوری کرده تا بتوانید مستقیما از PC به آنها پاسخ بدهید. البته پیام اصلی در واقع از تلفن هوشمند شما فرستاده خواهد شد اما یکپارچگی ایجاد شده باعث می شود نیازی به برداشتن و روشن کردن تلفن نداشته باشید. کافی است پیام مورد نظر خود را برای کورتانا تایپ کرده یا آن را بخوانید و آن را برای هر کدام از اعضای فهرست مخاطبینتان ارسال کنید. این کار به کمک حساب کاربری مایکروسافت که بر روی PC و تلفن همراه وجود دارد انجام شده و کورتانا به وسیله همگام سازی داده ها در فضای ابری و جا به جا کردن آنها از طریق دستگاه های مختلف انجام می شود. البته نیازی به نگرانی نیست و اگر از چندین PC مختلف استفاده می کنید که حساب های کاربری مشترکی دارند می توانید ویژگی دریافت اعلان ها را در هر کدام از آنها غیر فعال کنید. باید دید آیا مایکروسافت تصمیم دارد این قابلیت را تنها برای ویندوز 10 موبایل فعال کند یا در دستگاه های اندرویدی نیز می توان از آن استفاده کرد.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید