به کارگیری نیروهای رسمی دولتی برای آموزش پیش دبستانی

0

مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی از به کارگیری نیروهای رسمی دولتی برای آموزش نوآموزان پیش دبستانی خبر داد.

رخساره فضلی مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو  با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،در خصوص تأمین نیروی انسانی برای مقطع پیش دبستانی در سال تحصیلی آینده گفت: با توجه به اینکه دوره پیش دبستانی جزو دوره های رسمی اما غیراجباری در نظام آموزشی کشور محسوب می شود لذا تأمین نیرو و اعتبار لازم برای توسعه آن ضروری است که در این راستا به تازگی اعتباری مستقل به مقطع پیش دبستانی اختصاص داده شده است. 
 
وی ادامه داد: از امسال برای اولین بار صرفاً نیروهای غیردولتی برای تأمین نیروهای آموزشی به کار گرفته نمی شود و نیروهای رسمی دولتی هم برای فرایند آموزش استفاده می شود. 
 
فضلی از به کارگیری نیروهای رسمی دولتی در 53 دهستان کشور خبر داد و گفت: به پوشش آموزش های پیش دبستانی در مناطق محروم توجه ویژه ای می شود و با توجه به ضریب محرومیت مناطق به کارگیری نیروی انسانی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تأمین آن نیروهای  مازاد دولتی و غیردولتی به کار گرفته می شود. 
 
مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: برای ارتقای سطح کیفیت عملکرد معلمان پیش دبستانی آموزش های ضمن خدمت و همچنین بسته های آموزشی برای آنها تدارک دیده شده است. 
 
فضلی یادآور شد: اکنون بیش از 700 منطقه کشور پوشش مدارس  پیش دبستانی انجام می شود و این مسئله به روند پیشرفت تحصیلی و پرورشی نوآموزان در آینده نیز بسیار کمک می کند. در واقع این خانواده ها با به رسمیت شناختن این دوره و تلاش برای انتخاب مراکز پیش دبستانی تحت مجوز آموزش و پرورش می توانند نقش بسزایی در روند بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی فرزندانشان داشته باشند. 
 
وی با بیان اینکه حمایت های قابل توجهی در حیطه آموزش  های پیش دبستانی ایجاد شده عنوان کرد: در مناطق مختلف کشور برنامه ریزی شده تا آموزش های متناسب با شرایط منطقه و آداب و رسوم فرهنگی نیز در آموزش های پیش دبستانی لحاظ شود. 
 
انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید