به 5 دلیل سمند سورن بخرید / راهنما

0

سمند یکی از محصولاتی است که در حال حاضر فروش نسبتا خوبی در بازار دارد و دلیل آن نیز به قیمت مناسب و البته قابلیت‌های نسبتا خوب آن (در مقابل سایر خودرو‌های داخلی) باز می‌گردد. کمپانی ایران خودرو به دلیل استقبال مشتریان تاکنون سعی کرده تا این محصول را در شکل‌های گوناگون عرضه کند که در این بین شاهد نام‌هایی نظیر سمند LX، سمند SE، سمند سریر و سمند سورن هستیم.

Samand-Soren-1

تمام سمند‌ها به جز سورن، ظاهری شبیه به یکدیگر دارند اما سورن یک فیس لیفت مناسب را به خود دیده که باعث شده خودرو نسبت به نسخه‌های قبلی زیباتر باشد. اکنون در این مقاله از چرخان تصمیم داریم تا به بررسی این محصول و دلایلی برای خرید آن بپردازیم. توجه داشته باشید که این اتومبیل مشکلاتی نیز دارد اما ما در این مقاله از تمام آن‌ها چشم پوشی خواهیم کرد و در مقاله‌ای دیگر به دلایلی برای عدم خرید سورن خواهیم پرداخت. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در این مطلب ما سمند سورن ELX را در نظر داریم.

زیبا شدم!

Samand-Soren-2

ظاهر چیزی است که خودرو‌های داخلی در آن نسبت به نمونه‌های خارجی بسیار عقب مانده جلوه می‌کنند. بدنه‌ای ساده و عادی تمام چیزی است که بر روی اغلب محصولات داخلی مشاهده می‌کنیم اما ایران خودرو در سورن سعی کرده تا کمی این طراحی را به سمت مدرنیته بکشاند (این که موفق شده یا نه خود موضوعی دیگر است) اما در کل سورن نسبت به سمند عادی ظاهر بسیار بهتری دارد و چهره خشن بخش جلویی آن و طراحی دوست داشتنی بخش عقب نیز همگی گواهی بر این موضوع هستند. این محصول همانند خود سمند، بدنه‌ای قدرتمند دارد و البته این نیز یکی از دلایلی است که کاربران به سمت این خودرو می‌روند و احساس می‌کنند که درون آن امنیت بیشتری نسبت به سایر اتومبیل‌های داخلی دارند.

طراحی داخلی‌ام زیباتر است!

Samand-Soren-3

در کنار تغییر طراحی خارجی سورن، طراحی داخلی آن نیز دست خوش تغییرات زیادی شده است. طراحی داخلی این محصول نسبت به سمند LX بسیار زیباتر شده و دیگر آن بخش‌های قهوه‌ای رنگ طرح چوب را درون آن شاهد نیستیم و ظاهری مدرن و هم تراز با محصولات میان‌رده خارجی دارد (البته تاحدودی). این تغییر در طراحی شامل داشبورد، فرمان، رودری‌ها و… می‌شود.

امکانات؟ عالی هستم!

Samand-Soren-4

ما هم می‌دانیم که در حال حاضر حتی خودرو‌های میان‌رده خارجی نیز دارای امکاناتی هستند که خودروهای داخلی حتی به خواب هم ندیده‌اند. اما اگر بخواهیم درست قضاوت کنیم، سورن نسبت به سایر خودرو‌های داخلی و سمند LX امکانات بیشتری دارد. برای مثال در این خودرو شاهد سیستم تهویه اتوماتیک هستیم که جالب به نظر می‌رسد. از سایر قابلیت‌های آن نیز می‌‌توان به بلوتوث جهت اتصال گوشی به خودرو و قرار گرفتن برخی از دکمه‌های سیستم صوتی و تماس بر روی فرمان اشاره کرد.

مطمئن بران!

Samand-Soren-5

سمند سورن ELX با دو نوع متفاوت عرضه می‌شود که یکی از آن‌ها از نوع L3 و دیگری از نوع موتور ملی یا همان EF7 است. هر دو موتور قدرت و کارایی مناسبی را برای سمند سورن به ارمغان می‌آورند و سایر بخش‌های خودرو نیز باعث خواهند شد که آرامش خوبی را درون آن داشته باشید. با وجود اینکه تمام سمند‌های ایران خودرو سنگین هستند، اما همین سنگین بودن باعث می‌شود که راننده حسی خوبی در آن داشته باشد و احساس پایداری بالایی کند. یک جعبه دنده پنج سرعته دستی نیز این موتور را یاری می‌کند تا بهترین کارایی را در اختیار کاربران قرار دهد.

مریض شدم، برایم از سر کوچه قطعه بگیر!

Samand-Soren-6

حکایت سمند این چنین است، اگر سورن با مشکلی برخورد کرد (که حتما می‌کند!)، شما می‌‌توانید به سادگی آن را به تعمیرگاه ببرید و هیچ نگرانی‌ای در خصوص کمیاب بودن قطعات و… نداشته باشید. زیرا تمام قطعات آن در هر جایی پیدا می‌شوند و به سادگی می‌توانید آن را تعمیر کنید. البته خدمات دو ساله ایران خودرو نیز در این بین حامی شما خواهد بود.

چرخان

تفاوت کلاس های سمند سورن

مقایسه پژو پارس ،سمند سورن و لیفان ۶۲۰ ،کدام بهتر است؟

مشخصات فنی سمند سورن elx ef7

مقایسه قدرت موتور سمند سورن توربو با سایر موتورهای توربو

مشخصات فنی و امکانات سمند سورن توربوشارژ منتشر شد + جدول

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی سایت کارنت (https://telegram.me/carnet_ir ) بپیوندید. کافیست عبارت “carnet_ir” را در نرم افزار تلگرام جست وجو و “join” را لمس نمایید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

لینک مطلب

پاسخ دهید