بودجه‌ای که به دانشگاه پیام نور تعلق نگرفت

0

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز علمی کشور از سرانه اختصاصی فرهنگی وزارت علوم برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه بودجه فرهنگی در دانشگاه پیام نور مظلوم واقع شده، ادامه داد: این مبلغ از شهریه اختصاصی دانشجویان کسب و همین میزان اندک در بعضی مواقع صرف کارهای دیگری می شود، همه این مسائل به دلیل اختصاص نیافتن سرانه فرهنگی به وسیله وزارت علوم است.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در خصوص کمبود بودجه فرهنگی در سطح کشور گفت: این دانشگاه به دلیل تحقق شعار اصلی خود مبنی بر “اجرای عدالت آموزش برای همه، همه جا همه وقت” در صورت کمبود بودجه‌های فرهنگی از قسمت های دیگر سریعا این کمبود را تامین می‌کند و اجازه نمی‌‌دهد این مسئله خدشه‌ای به ترویج فرهنگ قطع وابستگی کامل از کشورهای دیگر وارد کند.

باغداری نیا تاکید کرد: دانشگاه پیام نور مهارت‌های لازم را به دانشجویان آموزش می‌دهد تا در زمان فارغ التحصیلی بتوانند زمینه‌های اشتغال و کارآفرینی را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه همایش‌های ملی دانشگاه پیام نور در جهت ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در همه مراکز این دانشگاه برگزار می شود، یاد آور شد: دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز علمی کشور تجربه خود را در اختیار سایر دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم قرار داده تا الگویی مناسب در این زمینه باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید