بوکسور افسانه ای روی پرده سینما؛ نگاهی به آثار سینمایی درباره محمد علی

0

بوکسور افسانه ای روی پرده سینما؛ نگاهی به آثار سینمایی درباره محمد علی

چند روز پیش خبر مرگ بزرگترین مشت زن سنگین وزن امریکایی، محمد علی (کلی)، در رسانه ها پخش شد و بسیاری از دوست داران این قهرمان بزرگ جهان را ناراحت و متاسف کرد. کمتر کسی است که اسم محمد علی به گوشش نخورده باشد، حتما شما خوانندگان عزیز محمد علی را میشناسید، و در اخباری که چند روز اخیر درباره او مننشر شد با او بیشتر آشنا شده اید.در این مطلب قصد داریم کمی شما را با فعالیت های سینمایی این شخصیت بزرگ و همچنین با فیلم هایی که در مورد او ساخته شده آشنا کنیم.

محمد علی بازیگر، نویسنده بود. او در سال 1977  در فیلم  The Greatest نقش خودش را بازی کرد،داستان این فیلم دراماتیک در مورد بخشی از اتفاقات  زندگی خودش بود و خود محمد علی یکی از نویسندگان فیلمنامه این فیلم بود.  او همچنین در سریال های تلویزیونی Diff’rent Strokes وFreedom Road و همچنین در یک فیلم کوتاه به نام  Muhammad Ali Tribute – Celebrity Fight Night & Fighting Irishmen به عنوان یک بازیگر ظاهر شده است.چندین فیلم مستند  از زندگی این ورزشکار بزرگ ساخته شده است که از معروف ترین آنها میشود به The Trials of Muhammad Ali و When We Were Kings و Ali the Fighter اشاره کرد.

محمد علی همچنین سوژه ی ساخت تعدادی از فیلم های سینمایی و تلویزونی بوده است ، از معروف ترین این فیلم ها میتوان به Ali: An American Hero و Ali اشاره کرد. فیلم Ali محصول سال 2001 امریکا به کارگردانی مایکل مان می‌باشد. این فیلم به روایت داستان زندگی محمدعلی در سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۴ میلادی می‌پردازد. در این فیلم ویل اسمیت در نقش محمد علی بازی کرده است وبخاطر ایفای این نقش نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد سال ۲۰۰۱ شد. به مناسبت بزرگداشت این قهرمان افسانه ای فیلم Ali محصول شرکت سونی در آخر این هفته یا به طور دقیق تر 10 ژوئن به مدت محدود روی پرده سینما خواهد رفت. در ادامه می توانید تریلر این فیلم به یاد ماندنی را مشاهده کنید:

 

 

در پایان آرزو میکنیم که روح این مرد بزرگ در آرامش ابدی باشد. یادش گرامی باد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید