بیت کوین (Bit Coin) چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

0

بیت کوین (Bit Coin) چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

 

 

 

بیت کوین (Bit Coin) چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

 

 

حتما تا به حال عبارت “بیت کوین” به گوش شما نیز خورده است. در واقع بسیاری از کاربران تا به حال با اصطلاح بیت کوین مواجه شده اند اما دقیقا نمیدانند که چه چیزی است و چه گونه میتوان از آن استفاده کرد. در حقیقت بیت کوین نوعی پول است. این که بپرسید از بیت کوین چگونه میتوان استفاده کرد همانند این است که بپرسید از پوند و یا ین چگونه میتوان استفاده کرد! بیت کوین یک نوع پول آنلاین و مجازی است.

 

 

برای استفاده از پول بیت کوین نیاز به ساخت یک کیف پول بیت کوین دارید. انواع مختلفی کیف پول های بیت کوین وجود دارند که میتوانید از بین آن ها یکی از انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. از بین بهترین کیف پول های بیت کوین میتوان به CoinBase و BlockChain اشاره کرد.

 

 

همانگونه که برای ارسال و دریافت ایمیل نیاز به یک سرویس همانند جیمیل و یا یاهو دارید، برای ارسال و دریافت بیت کوین نیز نیاز به یک کیف پول دارید. هر کیف پول بیت کوین دارای یک آدرس است. برای اینکه بتوانید برای فردی پول بیت کوین بفرستید باید آدرس کیف پول بیت کوین آن فرد را بدانید. آدرس کیف پول ها آدرس های پیچیده ای هستند که دارای حروف و اعداد هستند.

 

 

خرید بیت کوین

 

روش های فراوانی جهت خریداری بیت کیون ها وجود دارند. میتوانید به جای خرید یک بیتکوین کامل کسری از آن را خریداری کنید. همچنین دو روش برای خرید بیت کوین وجود دارد که روش اول قابل باز گشت و روش دوم غیر قابل بازگشت است.

 

در روش غیر قابل بازگشت نمیتوانید پول های بیت کوینی که خریداری کرده اید را پس بدهید. اما در روش قابل بازگشت میتوانید پس بدهید اما گران تر از روش غیر قابل بازگشت است.

 

 

 

استفاده از بیت کوین

 

در طی این چند سال اخیر شرکت های زیادی پول بیت کوین را قبول کرده اند و هر سال شرکت های بیشتری نیز به جمع شرکت هایی که این پول را قبول میکنند افزوده میشود. از بین این شرکت ها میتوانید به مایکروسافت اشاره کرد. همچنین میتوانید با استفاده از بیت کوین خرید نیز کنید که البته برای انجام این کار نیاز به یک کارت اعتباری بیت کوین دارید. البته این گونه کارت های اعتباری توسط بعضی شرکت ها صادر میشوند که از شما هزینه ای نیز دریافت میکنند.

 

همچنین میتوانید با استفاده از بیت کوین برای اعضای خانواده و یا دوستانتان پول بفرستید.

 

موفق باشید.

 

 

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

درباره گیگر نظر بدهید!

پاسخ دهید