بیش از 95 درصد داروهای کشور تولید داخل هستند

0

رییس هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی از سهم 95 درصدی تولیدات داخلی در بازار دارو خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ در نشست خبری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) که صبح امروز در ساختمان سازمان غذا و دارو برگزار شد، عباس کبریایی‌زاده رییس هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در خصوص اهداف ایران فارما گفت: بدون جزئی نگری، دارو از افتخارات ملی این کشور پس از انقلاب است چرا که ایران قبل از انقلاب یک واردکننده دارو بوده و بیش از 75 درصد نیاز دارویی کشور از خارج تأمین می‌شد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت اکنون بیش از 96 درصد نیاز دارویی در داخل کشور تأمین می‌شود.

کبریایی‌زاده با بیان اینکه دستیابی به دانش داروسازی به عنوان یک نیاز تخصصی نیازمند دستیابی به علوم مختلف از جمله فیزیک شیمی و بیولوژیک است، عنوان کرد: تقریبا دانش تولید تمام اشکال دارویی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه زنجیره تأمین دارو در ایران کامل شده، گفت: علاوه بر اینکه بیش از 95 درصد داروها در داخل کشور تولید ‌می‌شود و میزان وابستگی کشور برای تأمین مواد اولیه نیز بسیار کمتر شده است.

رییس هیأت مدیره صاحبان صنایع ضمن تأکید بر اینکه باید در صنعت دارویی فراتر از مرزها پیش برویم گفت: ایران در میان جمعیتی بالغ بر 400 میلیون که فاقد صنعت به روز دارویی هستند قرار دارد و در این راستا می‌تواند اقدامات جدی برای توسعه صادرات داشته باشد.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید