بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش

0

بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش

بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش 

 مهدی هاشمی یکی از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون ایران است که این بازیگر اکنون در سن 70 سالگی به سر می برد. به گزارش سایت سماتک تاریخ تولد مهدی هاشمی 16 آذر 1325 است و این بازیگر در لنگرود به دنیا آمده است. مهدی هاشمی از کودکی علاقه زیادی به رشته بازیگری و بازیگران داشت تا اینکه توانست در سال 1352 از دانشگاه تهران مدرک فارغ التحصیلی رشته بازیگری را دریافت کند. مهدی هاشمی بیش از 40 سال در عرصه بازیگری و تئاتر فعالیت کرده است و یکی از برترین اساتید بازیگری کشور است.

بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش

وی اولین بازی سینمایی‌اش را در فیلم «زنده باد …» ساخته خسرو سینایی تجربه کرد. اما بازی او در مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان بود که نامش را سر زبانها انداخت و او را به شهرت رساند. بازی او در فیلم دو فیلم با یک بلیت، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول جشنواره نهم فیلم فجر را برای او به ارمغان آورد. به گزارش سایت سماتک مهدی هاشمی در دهه هفتاد باز هم در فیلم‌های همسر و معجزه خنده درخشید. بسیاری از منتقدان سیمرغ بلورین جشنواره دوازدهم فیلم فجر را از آن مهدی هاشمی برای بازی بسیار خوبش در فیلم همسر می‌دانستند.

 

مهدی هاشمی متولد 1325 در لنگرود است. وی در سال 1352 در رشته هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ‌ التحصیل شد فعالیت در تئاتر را به عنوان بازیگر به همراه داریوش فرهنگ در سال 1348 با تشکیل گروه تئاتر «پیاده» آغاز نمود.

بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش

وی اولین بازی سینمایی‌اش را در فیلم «زنده باد …» ساخته خسرو سینایی تجربه کرد اما بازی او در مجموعه تلویزیونی سلطان و شبان بود که نامش را سر زبانها انداخت و او را به شهرت رساند بازی او در فیلم دو فیلم با یک بلیت، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول جشنواره نهم فیلم فجر را برای او به ارمغان آورد

 

مهدی هاشمی در دهه هفتاد باز هم در فیلم‌های همسر و معجزه خنده درخشید بسیاری از منتقدان سیمرغ بلورین جشنواره دوازدهم فیلم فجر را از آن مهدی هاشمی برای بازی بسیار خوبش در فیلم همسر می‌ دانستند.

 

مهدی هاشمی همسر گلاب آدینه از دیگر بازیگران مشهور ایرانی است که اسم تنها فرزندشون نورا است نورا هم به واسطه پدر و مادر هنرمند خود بازیگر شده و چندین کار تلویزیون و سینمایی در کارنامه خود دارد.

 

بیوگرافی گلاب آدینه همسر وفادار مهدی هاشمی
گلاب آدینه متولد 22 آبان 1332 بازیگر زن در تهران است.

بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش

گلاب آدینه با نام اصلی گلاب مستعان فارغ‌ التحصیل رشته اقتصاد سیاسی است وی دختر حسینقلی مستعان، همسر مهدی هاشمی و مادر نورا هاشمی بازیگر است.

 

او فعالیت هنری را سال 1354 با گروه تئاتر دانشجویی پیاده به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد و در چندین نمایشنامه مانند داستانی نه تازه  – همشهری – خاطرات و کابو سهای یک جامه دار از زندگی و مرگ امیر کبیر – دیوار چین – دایره گچی قفقازی – پوف  – مادام پی پی و  در مصر برف نمی‌بارد بازی و کارگردانی نمایش‌ های «سلطان مار»، «مزگ یزدگرد» و «شبی در تهران» را بر عهده داشت

 

گلاب آدینه در فاصله سال‌های 76–1367 به آموزش بازیگری برای گروه‌های مختلف سنی در مدارس و موسسات آموزشی مانند مدرسه هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان وابسته به صدا وسیما پرداخت

 

بیوگرافی نورا هاشمی دختر مهدی هاشمی
نورا هاشمی متولد سال 1362 بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است.

بیوگرافی و جدیدترین عکسهای مهدی هاشمی و همسرش

وی دختر دو بازیگر سرشناس ایران یعنی مهدی هاشمی و گلاب آدینه، همسر سیاوش اسعدی کارگردان سینما است او در کنار پدر و مادری هنرمند رشد یافت و اولین بار فعالیت حرفه‌ای خود را در مقام بازیگری از سال 1381 با فیلم دوشیزه آغاز کرد. او تا به حال در شش فیلم سینمایی، یک سریال و دو نمایش ایفای نقش داشته است.

پاسخ دهید