بی‌ام‌و سری ۸ تا قبل از سال ۲۰۲۰ میلادی از راه می‌رسد

0

مدت‌ها قبل زمزمه‌هایی وجود داشت مبنی‌بر اینکه شرکت بی‌ام‌و تصمیم دارد بعد از سال‌ها دوباره سری ۸ را به جمع محصولات خودش اضافه کند. از طرفی تصمیم جدی این خودروساز آلمانی برای توسعه و تولید یک مدل کوپه جدید که بتواند مستقیما با مرسدس بنز سری S کوپه و کروک رقابت کند، به این شایعات قوت بخشیده بود.

BMW-Pininfarina-Gran-Lusso-Coupe-2

باتوجه به خبرهای جدیدی که در وبلاگ رسمی بی‌ام‌و منتشر شده می‌توان با احتمال بالایی این حدس و گمان را به واقعیت نزدیک دانست. در این گزارش آمده که مدل جدید با اسم رمز G14/G15 در حال گذراندن مراحل اولیه و تحقیقاتی خود است و  بی‌ام‌و قصد دارد تا اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ میلادی این محصول جدید را عرضه کند. از طرفی گفته می‌شود بی‌ام‌و سری ۸ قرار است جایگزین دو مدل کوپه و کانورتیبل سری ۶ فعلی شود.

BMW-Pininfarina-Gran-Lusso-Coupe-5

براساس گزارش دیگری، بی‌ام‌و این سری جدید را مبتنی بر معماری CLAR طراحی خواهد کرد. قرار است با ایجاد تنوع در مدل‌های عرضه شده سری ۸ چه از لحاظ فنی و چه از بعد امکانات لوکس و رفاهی، رقابت نفس گیری با مرسدس S کلاس ایجاد شود. بنابراین احتمال استفاده از دو پیشرانه یکی با حجم ۴ لیتر ۸ سیلندر تویین توربو و قدرت خروجی ۶۵۰ اسب بخار و دیگری با حجم ۳ لیتر ۶ سیلندر تویین توربو و قدرت خروجی ۴۵۰ اسب بخار، بسیار زیاد است.

BMW-Pininfarina-Gran-Lusso-Coupe-4

از طرفی برای بهره‌مندی از امکانات روز و پیوستن به گروه خودروهای حافظ محیط زیست، تولید نسخه هیبریدی آن با یک پیشرانه ۴ یا ۶ سیلندر بنزینی هم پیش‌بینی می‌شود. وقتی موضوع رقابت، آن هم با مرسدس بنز، درمیان است مطمئنا بی‌ام‌و سری ۸ نباید هیچ کم و کسری داشته باشد. از این رو حتما شاهد به کارگیری بسیاری از آپشن‌های لوکس و فناوری‌های بی‌نظیر و به‌روز سری ۷ در این مدل‌های جدید هم خواهیم بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید