بی‌ام‌و Z4: تجسمی از آینده طراحی غول‌های باواریایی

0

بی‌ام‌و Z4: تجسمی از آینده طراحی غول‌های باواریایی

تصاویری از طرح مفهومی BMW Z4 قبل از رونمایی آن در اینترنت منتشر شده است. این تصاویر که توسط سایت Autoblog.nl برای اولین بار منتشر شده، چهره ای خیره کننده از رودستر بعدی BMW به نمایش گذاشته است. اگرچه اطلاعات زیادی درباره این خودروی مفهومی منتشر نشده است، اما طراحی ظاهری این خودرو به تنهایی حرف های زیادی برای گفتن دارد.


از قسمت جلوی خودرو که شروع کنیم، جلو پنجره دو قلوی معروف خودروهای BMW را می بینیم که با تغییرات زیادی مواجه شده است. این جلو پنجره که پایین تر از همیشه در نمای روبرویی خودرو جای گرفته است، تا حدی زاویه دار طراحی شده است. چراغ ها به سمت داخل بنده و روی چرخ ها کشیده شده است، کاپوت جلو به نظر میرسد دریچه های باریک و کشیده ای روی خود داشته باشد و نمای پایینی جلوی خودرو کاملاً به ورودی هوا اختصاص یافته است.

در قسمت عقب این خودروی مفهومی، چراغ های کشیده ای قرار گرفته اند که به نظر با سپر عقب خودرو یکپارچه اند. همچنین قسمت زیرین نمای عقب که شامل اگزوزهای چهار گوشه ای هست، از جنس فیبر کربن ساخته شده است، که اگزوزها را به زیبایی در خود جای داده است. از نمای پشت به سمت داخل میله های محافظ را خواهیم دید که به سبک رودسترهای کلاسیک در پشت بالشتک های دو صندلی ماشین، تعبیه شده اند.

داخل کابین برعکس نمای بیرون، چندان تفاوت زیادی با BMW های نسل حاضر نداشته و تقریباً مشابه با نمونه های مدرن بی‌ام‌و می باشد، که البته رنگ بندی دوگانه مشکی و برنزه‌ای آن جذابیت خاصی به کابین این خودرو بخشیده است.

هنوز اطلاعات چندانی درباره BMW Z4 منتشر نشده است، اما میدانیم که BMW با همکاری تویوتا پلتفرم این خودرو را طراحی کرده است. این بدین معنی است که در زیر بدنه جذاب و فریبنده Z4، پلتفرم تویوتا سوپرای نسل بعد جای خواهد گرفت. طبق طراحی ای که در این تصاویر می بینیم، ساخت نسخه نهایی این خودرو با طراحی مشابه چندان ناممکن به نظر نمی آید و بر مبنای شایعات می توانیم سال آینده منتظر رونمایی از نسخه تولیدی این خودروی زیبا باشیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید