بی ام و سری ۳ گرن‌توریسمو برای سال ۲۰۱۷، اسپرت‌تر می‌شود

0

همیشه وقتی صحبت از یک خودرو اسپرت، جمع و جور و در عین حال زیبا به میان باشد، مطمئنا یکی از گزینه های مد نظر شما بی ام و سری ۳ خواهد بود. خودرویی که بیشترین آمار فروش را تا به حال برای سازنده‌اش به ارمغان آورده و به خاطر همین توجه ویژهای برای تولید و عرضه آن لحاظ می‌شود. در سال ۲۰۱۳ میلادی یعنی زمانیکه عضو گرن‌توریسمو بعد از سری ۵ برای سری ۳ هم معرفی شد، علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرد. حالا به تازگی این خودروساز بزرگ آلمانی اعلام کرده قصد دارد برای سال ۲۰۱۷ گرن‌توریسمو سری ۳ را با یک فیس لیفت اسپرت‌تر عرضه کند.

2017-bmw-3-series-gran-turismo-01

گرن‌توریسمو جدید نزدیک به سه اینچ (۷.۶ سانتی‌متر) از مدل استاندارد سری ۳ در طول بزرگتر است یعنی در مجموع طول آن به ۴۸۱.۶ سانتی‌متر می‌رسد. بی ام و در مدل ۲۰۱۷ سعی کرده با ایجاد تاثیرات دینامیکی بهتر در قسمت جلو و عقب خودرو و همچنین اضافه کردن ویژگی‌های استاندارد جدید برای چراغ‌های LED، طراحی خود را به روز کند.

2017-bmw-3-series-gran-turismo-10

از لحاظ طراحی داخلی هم به روز رسانی‌هایی به چشم می‌خورد که حکایت از به کار بردن مواد با کیفیت‌تر دارد. از مهمترین آنها می‌توان به تزئینات کرومی در کنار کنترلرهای داخلی، اجزاء تزئینی چوبی جدید و چرم با رنگ‌های متنوع که موقع خرید قابل سفارش هستند اشاره نمود.

2017-bmw-3-series-gran-turismo-12

همراه معرفی این مدل، دو موتور جدید هم به خط تولید اضافه شده‌اند؛ که یکی موتور ۴ سیلندر دو لیتری مجهز به توربوشارژ و دیگری یک موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی توربوشارژ دار است. بنابراین دو مدل قبلی گرن‌توریسمو یعنی ۳۲۸i‌ و ۳۳۵i به ترتیب به دو مدل جدید ۳۳۰i و ۳۴۰i تغییر نام می‌دهند. مدل ۳۳۰i با موتور ۴ سیلندر توانایی تولید ۲۴۸ اسب بخار قدرت را دارد و مدل ۳۴۰i با موتور ۶ سیلندر ۳۲۰ اسب بخار خروجی را تولید می‌کند. بیامو در تمامی مدل ها به صورت استاندارد از گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته و سیستم چهار چرخ محرک استفاده کرده است.

2017-bmw-3-series-gran-turismo-14

مشتریان می توانند بی ام و سری ۳ گرن‌توریسمو را در سه تیپ اسپورت، لاکچری و ام اسپرت سفارش دهند. همچنین رنگ محبوب آبی Estoril فقط در تیپ M Sport قابل سفارش است. هنوز قیمت دقیقی برای فروش این سری اعلام نشده ولی تابستان سال جاری میلادی بعنوان زمان پیش فروش تعیین شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید