تأثیر سیگارهای الکترونیکی در ناباروری

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کارشناسان توصیه می کنند که سیگاری ها دخانیات را برای همیشه ترک کنند؛ زیرا سیگارهای الکترونیکی نیز باعث ابتلای فرد سیگاری به دردهای بی درمان می شود.

گروهی از کارشناسان دانشگاه هنگ کنگ در آخرین تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که استعمال مداوم سیگارهای الکترونیکی باعث ناباروری می شود، زیرا این گونه سیگارها هم نیکوتین و هم مواد شیمیائی فراوان دیگری را نیز وارد بدن فرد سیگاری می کند و هوای آلوده هر چقدر هم آلوده باشد، به خطرناکی مواد شیمیائی سیگارهای الکترونیکی نخواهد بود.

دانشمندان 13 ماده را که در ساخت سیگارهای الکترونیکی به کار می رود، بررسی کرده اند و پی بردند که این مواد هنگام گرم شدن گازهای شیمیائی خطرناکی همچون هیدروکربونات و فُرمالدهید از خود منتشر می کنند و مواد غیر قابل اشتعال نیز در این سیگارها یافته شده است.

دانشمندان همچنین مواد سرطان زا نیز در سیگارهای الکترونیکی یافته اند که این مواد باعث رشد بسیار سریع سلول های سرطانی می شود.

کارشناسان معتقدند که سیگارهای الکترونیکی و معمولی به یک اندازه فرد سیگاری را به انواع بیماری ها مبتلا می کند و بر لزوم جلوگیری از استعمال دخانیات در اماکن عمومی تأکید می کنند.
حدود 16 کشور در جهان استفاده از سیگارهای الکترونیکی را کاملاً ممنوع کرده اند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید