تابستان هرسال مامورین به خیابان ها می آیند، اما اوضاع خیلی بدتر از قبل شده / توریست های خارجی با شنیدن این اخبار دیگر به ایران نمی آیند

0

گیگر :

اگر توریست و سرمایه‌گذار خارجی بخواهد به ایران سفر داشته باشد و این اخبار را بشنود، دیگر احساس امنیت نمی‌کند و قطعا به ایران سفر نمی‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی، استاد حوزه از گشت های نامحسوس انتقاد کرد.

فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین قم در پاسخ به سوال خبرنگار «انتخاب» درباره گشت‌‌های نامحسوس گفت: من بر این باور هستم، گذاشتن گشت نامحسوس  آن هم برای کنترل مردم که به قول آنها  جلوگیری از حجاب هست علاوه بر اینکه نتیجه‌ای نمی‌دهد بلکه نتیجه بدتری هم به خود می‌گیرد.

وی ادامه داد: درست است که در جامعه ما نباید هنجارهای اخلاقی شکسته شود و همه ما قبول داریم مردم یک چهارچوبی را پذیرفتند و بر طبق آن چارجوب باید به خیابان‌ها بیایند، ولی در مواجهه با فرد هنجارشکن راه‌های خیلی بهتر وجود دارد.

میبدی تصریح کرد: در این چند سال اخیر هر سال تابستان که می‌شود مامورین امنیت اخلاقی برنامه‌های خاصی در این باره دارند و به خیابان‌ها میریزند و هر سال هم این موضوع را  شدیدتر می‌کنند، ولی هیچ سال نتیجه مطلوب نیز نگرفتند و حتی می‌توان گفت بدتر از قبل هم شده است.

استاد حوزه تاکید کرد: برخورد با منکر راه‌های مختلفی دارد. در کتاب‌های ما هم آمده که اولا کسانی که وارد این کار می‌شوند باید خودشان عالم باشند، آگاه  و اخلاقی باشند، ثانیا مطمئن باشند تاثیر مثبت بر روی جامعه می‌گذارند ولی ما اگر آماری  از این نوع برخوردهایی که صورت گرفته بگیریم تا به حال تاثیر مثبت نداشته است و نباید دیگر این مسیر را ادامه بدهیم. 

میبدی تاکید کرد: اگر توریست و سرمایه‌گذار خارجی بخواهد به ایران سفر داشته باشد و این اخبار را بشنود، دیگر احساس امنیت نمی‌کند و  قطعا به ایران سفر نمی‌کند. 

میبدی تصریح کرد: حل این مشکلات باید از طریق مسائل اقتصادی باشد. جوانی که کاری برایش نیست امیدی در آتیه برایش نیست، نمی‌شود انتظار داشت در خیابان هرچه را ما می‌گوییم گوش کند. 

گفتنی است، روز گذشته حجت الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز طی مصاحبهای با «انتخاب» از گشت نامحسوس حمایت کرد و گفت: گشت نامحسوس گذاشته اند تا جلوی افراد شرور را بگیرند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید