تاتاموتورز هند، شریک جدید ایران خودرو!

0

براساس اخبار منتشر شده توسط رسانه‌های هندی؛ به‌زودی شاهد حضور کمپانی تاتاموتورز در بازار ایران خواهیم بود. تاتاموتورز در سال ۱۹۴۵ میلادی، توسط جهانگیر راتانجی دادابهوی تاتا در هندوستان تاسیس شد و هم‌اکنون یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان محسوب می‌شود. از ویژگی‌های بارز و امیدوارکننده تاتاموتورز برای مردم ایران؛ عرضه خودروهای ارزان قیمت با کیفیتی مورد قبول است. این کمپانی هندی در سال ۲۰۰۸، کمپانی‌های جگوار و لندرور را از فورد خریداری کرده و گام‌های بلندی برای توسعه صنایع و زیرساختهای خود برداشته است.

77777777

 تاتاموتورز هم‌اکنون در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری مشترک با ایران‌خودرو در زمینه تولید و مونتاژ چندین مدل از خودروهای بنزینی خود است. از جمله خودروهایی که نامزد ورود به بازار ایران شده‌اند می‌توان به تیاگو، بولت و زست اشاره کرد. تیاگو و بولت هر دو در نسخه‌های هاچ بک تولید شده و خودروی زست نیز در دسته سدان‌ها قرار دارد.

ظاهرا قرار بر این است که قطعات اصلی محصولات تاتاموتورز به ایران وارد شده و پس از اضافه شدن تایر‌ها و باتری‌های ایرانی بر روی خودروهای تاتاموتورز؛ محصولات این کمپانی راهی بازار شوند. مونتاژ خودروهای تاتاموتورز تا ۲ سال آینده آغاز خواهد شد. این کمپانی هندی ابتدا یکصد هزار خودرو به بازار ایران صادر کرده و سپس تا سال ۲۰۱۸، یک کارخانه اختصاصی در حاشیه تهران و یا مشهد بنا خواهد کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید