تاثیر نحوه خوردن غذا در آرامش یا بد خلقی نوجوانان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که علاوه بر شیوه غذا خوردن، حتی ظروف استفاده شده در آرامش یا بدخلقی نوجوانان موثر است.
کودکان بین سنین 6 تا 10 سال بیشتر تمایل دارند که از دندان های نیش خود برای غذا خوردن استفاده کنند که این موضوع باعث می شود رفتارهای تهاجمی در نوجوانان و کودکان افزایش پیدا کند.

زمانی که غذا به قطعات کوچک تبدیل شده و از چنگال برای صرف آن استفاده شود، کودکان و نوجوانان در طول وعده غذایی آرامش بیشتری دارند و مودبانه تر رفتار می کنند.

در این آزمایش چند نوجوان در دو روز متوالی مورد بررسی قرار گرفتند. غذای روز اول ران مرغ با استخوان بود و هیچ کارد و چنگالی روی میز وجود نداشت.

 روز دوم ران مرغ بدون استخوان و تکه شده به قطعات کوچک، به همراه کارد و چنگال روی میز قرار داده شد.

 رفتار تهاجمی کودکان نسبت به هم و سرپیچی از بزرگترها در روز اول دو برابر روز دوم بود.

 اگر کودکان و نوجوانان هنگام صرف غذا آرامش نداشته باشند، به غذاهای ناسالم و حاضری گرایش پیدا می کنند و غذای سالم و سبزیجات از وعده غذایی حذف می شوند. نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Eating Behaviors منتشر شده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: آستان

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید