تاخیر در رونمایی از موتور دیزلی مزدا، برای آمریکا!

0

کمپانی مزدا اعلام کرده، که هنوز در حال کار برروی موتور دیزلی اختصاصی خود برای عرضه در ایالات‌متحده است. طراحی و توسعه این موتور از پنج سال پیش آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده است. مزدا از سال ۲۰۱۱ شروع به توسعه یک موتور دیزلی با نام SKYACTIV-D کرد، که به شکل اختصاصی برای خودروهای این کمپانی برای عرضه در بازار ایالات‌متحده ساخته شده بود؛ اما مزدا هنوز به نتیجه مورد نظر خود نرسیده و موتور مذکور، از نسل SKYACTIV را تا سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد کرد.

Mazda3Diesel-01a

زمانی که از مدیر اجرایی کمپانی مزدا؛ Masamichi Kogai، درباره موتورهای دیزلی اختصاصی این کمپانی برای عرضه در کشور ایالات ‌متحده سوال شد، او گفت: «ما فعلا جوابی نداشته و براساس یک جدول زمانی در رابطه با ایالات‌متحده رفتار می‌کنیم».

 Kogai به شکل غیر مستقیم شکست پروژه مزدا را تایید می‌کند؛ اما هنوز به آینده امیدوار بوده و می‌خواهد در راس کمپانی مزدا باقی بماند. کمپانی مزدا با توجه به قوانین دقیق ایالات‌متحده در رابطه با عملکرد موتورهای دیزلی و انتشار گازهای گلخانه‌ای، با مشکل رو برو شده و Kogai در این‌باره گفته است که عملکرد بهتر موتور در کنار حفظ محیط زیست دشوار بوده و باید به فکر یک پیشرانه با کیفیت بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید