تاخیر در رونمایی از موتور دیزلی مزدا، برای آمریکا!

0

کمپانی مزدا اعلام کرده، که هنوز در حال کار برروی موتور دیزلی اختصاصی خود برای عرضه در ایالات‌متحده است. طراحی و توسعه این موتور از پنج سال پیش آغاز شده و هنوز به اتمام نرسیده است. مزدا از سال ۲۰۱۱ شروع به توسعه یک موتور دیزلی با نام SKYACTIV-D کرد، که به شکل اختصاصی برای خودروهای این کمپانی برای عرضه در بازار ایالات‌متحده ساخته شده بود؛ اما مزدا هنوز به نتیجه مورد نظر خود نرسیده و موتور مذکور، از نسل SKYACTIV را تا سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد کرد.

زمانی که از مدیر اجرایی کمپانی مزدا؛ Masamichi Kogai، درباره موتورهای دیزلی اختصاصی این کمپانی برای عرضه در کشور ایالات ‌متحده سوال شد، او گفت: «ما فعلا جوابی نداشته و براساس یک جدول زمانی در رابطه با ایالات‌متحده رفتار می‌کنیم».

 Kogai به شکل غیر مستقیم شکست پروژه مزدا را تایید می‌کند؛ اما هنوز به آینده امیدوار بوده و می‌خواهد در راس کمپانی مزدا باقی بماند. کمپانی مزدا با توجه به قوانین دقیق ایالات‌متحده در رابطه با عملکرد موتورهای دیزلی و انتشار گازهای گلخانه‌ای، با مشکل رو برو شده و Kogai در این‌باره گفته است که عملکرد بهتر موتور در کنار حفظ محیط زیست دشوار بوده و باید به فکر یک پیشرانه با کیفیت بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید