تاریخ انتشار بازی Dishonored 2 مشخص شد

0

تاریخ انتشار بازی Dishonored 2 مشخص شد

بازی Dishonored یکی از عناوین بسیار خوب حاضر در نسل گذشته به شمار می رود که در بسیاری از بخش های گیم پلی خود وامدار عناوین کلاسیک سری Thief بود و توانست بسیار مورد توجه علاقه مندان به عناوین سبک مخفی کاری قرار گیرد. در شرایطی که نسخه ی ریبوت شده از مجموعه ی Thief (که البته عنوانی بین نسلی به شمار می رود و پس از بازی Dishonored منتشر شد) توفیق چندانی را در زمینه ی جلب نظر هواداران قدیمی خود نیافت و در قامت اثری متوسط ظاهر شد. مسلماً معرفی نسخه ی دوم از بازی Dishonored در سال گذشته، خبر بسیار خوبی برای علاقه مندان به این بازی محسوب می شود و اکنون با مشخص شدن تاریخ رسمی انتشار این اثر، هواداران سبک مخفی کاری می توانند خود را به شکل بسیار بهتری برای ملاقات با بازی Dishonored 2 مهیا نمایند.

 

 

بنا بر تایید سازندگان بازی Dishonored 2 یعنی اعضای استودیو Arkane ، این بازی در تاریخ 11 نوامبر سال جاری میلادی برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، پلی استیشن 4 و اکس باکس وان عرضه خواهد گردید و به این ترتیب چشم انتظاران بازی Dishonored 2 باید چیزی در حدود شش ماه دیگر هم برای ملاقات با این بازی صبر پیشه نمایند. اگر چه هسته ی اصلی گیم پلی بازی Dishonored 2 بر مبنای عناصر موفق موجود در گیم پلی نسخه ی پیشین از این مجموعه بنا نهاده شده است، اما در عین حال علاقه مندان به بازی Dishonored خواهند توانست در نسخه ی دوم این اثر شاهد وجود تغییرات قابل ملاحظه ای در بخش های مختلف آن باشند. به عنوان مثال برای طراحی این بازی دیگر اثری از موتور گرافیکی Unreal Engine 3 و همچنین نسخه ی چهارم از این موتور گرافیکی پر کاربرد نیست و به جای آن اعضای استودیو Arkane تصمیم گرفته اند تا برای ترسیم جنبه های دیداری بازی Dishonored 2 به سراغ استفاده از موتور جدید و انحصاری شرکت Bethesda بروند که با نام Void شناخته می شود و بر مبنای ساختار اصلی نسخه ی ششم از موتور گرافیکی id Tech طراحی شده است. علاوه بر آن در داستان بازی Dishonored 2 ، اکنون در کنار قهرمان اصلی نسخه ی پیشین این مجموعه یعنی کوروو آتانو در قامت شخصیت نخست این بازی، شاهد حضور شخصیت دیگری به نام امیلی کالدوین (که در بازی Dishonored تنها یک دختر بچه ی کوچک به شمار می رفت) هم خواهیم بود که در بخش ابتدایی بازی Dishonored 2 نقش شخصیت اصلی این اثر را ایفا خواهد نمود و پس از آن تجربه کنندگان این بازی این توانایی را خواهند داشت تا به طور دلخواه میان کوروو و امیلی، یکی را به عنوان شخصیت اصلی داستان انتخاب کرده و بازی را توسط او ادامه دهند. در واقع با انتخاب کوروو یا امیلی تجربه کنندگان بازی Dishonored 2 مراحل کاملاً یکسانی را تجربه خواهند کرد، اما با توجه به روایت کاملاً متفاوت بازی Dishonored 2 از مراحل انجام شده توسط هر کدام از این دو شخصیت اصلی و همچنین مسیر های متمایزی که این دو تن برای انجام ماموریت های خود پیش رو دارند (و علاوه بر آن با توجه به توانایی های کاملاً متفاوت کوروو و امیلی برای عبور از موانع و همچنین قابلیت ها و امکاناتی که برای مقابله با دشمنان در اختیار دارند) علاقه مندان به بازی Dishonored 2 ، گیم پلی کاملاً متفاوتی را به موجب انتخاب هر کدام از آن ها تجربه خواهند کرد و به این ترتیب ارزش تکرار این بازی بسیار بالا می رود.

 dishonored2

همان گونه که به آن اشاره شد، اساس گیم پلی بازی Dishonored 2 بر مبنای هسته ی اصلی گیم پلی بازی نخست پایه ریزی شده است. به این معنی که تجربه کنندگان بازی Dishonored 2 این توانایی را خواهند داشت تا گیم پلی این اثر را به گونه ای دلخواه تجربه نمایند و مراحل این بازی را هم به شکل اکشن و هم بر اساس شکل اصلی آن یعنی روند مخفی کاری تجربه نمایند. در این میان همانند بازی نخست این امکان برای بازیبازان حرفه ای فراهم آمده است تا بتوانند کل مراحل بازی Dishonored 2 را بدون کشتن حتی یک نفر به پایان برسانند. البته در کنار این دو حالت کلی، سازندگان بازی Dishonored 2 از وجود حالت سومی هم برای پیش برد گیم پلی این بازی خبر داده اند که می توان از آن در طول مراحل بازی Dishonored 2 استفاده کرد. با این حال هنوز هیچ توضیح کاملی در مورد چند و چون این حالت سوم از سوی اعضای استودیو Arkane ارائه نشده است و این موضوع نیز همانند بسیاری از جزییات گیم پلی بازی Dishonored 2 فعلاً در هاله ای از ابهام قرار دارد. البته به نظر می رسد که ظرف یکی دو هفته ی آینده شاهد انتشار جزییات بیشتری از گیم پلی بازی Dishonored 2 خواهیم بود و علاوه بر آن به احتمال فراوان بخش مهمی از کنفرانس اختصاصی شرکت Bethesda در نمایشگاه E3 سال جاری بر روی معرفی هر چه بیشتر جزییات این بازی متمرکز خواهد بود. جالب این جاست که بازی Dishonored 2 برای نخستین بار به شکل رسمی در قالب کنفرانس اختصاصی شرکت Bethesda در سال گذشته به هواداران معرفی شد و در طول این یک سال هیچ اطلاعات دیگری از بازی Dishonored 2 در اختیار چشم انتظاران این بازی قرار نگرفته است. به هر حال بازی Dishonored 2  در اواسط پاییز امسال در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار خواهد گرفت و به طور حتم تحت عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری در سال 2016 از آن یاد خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید