تاریخ انتشار بازی PES 2017 اعلام شد: کم محلی دوباره ی کونامی به پلتفرم PC

0

تاریخ انتشار بازی PES 2017 اعلام شد: کم محلی دوباره ی کونامی به پلتفرم PC

روز گذشته با اشاره به نکات جدیدی از بازی FIFA 17 (که بر روی اطلاعات مربوط به تصویر روی جلد این بازی تمرکز داشت) در خدمت علاقه مندان به عناوین شبیه سار فوتبال بودیم و امروز به سراغ رقیب سرسخت بازی مذکور در روز های پایانی تابستان و ابتدایی پاییز امسال یعنی بازی Pro Evolution Soccer 2017 خواهیم رفت.

طی هفته های گذشته علاقه مندان به شبیه ساز فوتبال اختصاصی شرکت کونامی یعنی مجموعه بازی های Pro Evolution Soccer ، شاهد معرفی رسمی تازه ترین نسخه از این مجموعه یعنی بازی Pro Evolution Soccer 2017 بودند. اگر چه در جریان این معرفی به برخی از تغییرات بازی Pro Evolution Soccer 2017 نسبت به نسخه های پیشین این مجموعه اشاره شده بود (و ما نیز در قالب مطالب پیشین خود به تمامی آن ها اشاره کرده بودیم) ، اما در عین حال هیچ تاریخ دقیقی برای انتشار این بازی از سوی اعضای شرکت کونامی مشخص نگردید و بر این اساس بسیاری از علاقه مندان به بازی Pro Evolution Soccer 2017 همچنان در انتظار آگاهی یافتن از تاریخ دقیق انتشار بازی محبوب خود به سر می بردند. انتظاری که می توان گفت دیگر به سر آمده است و چشم انتظاران بازی Pro Evolution Soccer 2017 شاهد اعلام تاریخ عرضه شدن این بازی به بازار توسط شرکت کونامی هستند. بر اساس اعلام رسمی شرکت کونامی ، بازی Pro Evolution Soccer 2017 در تاریخ سیزدهم سپتامبر سال 2016 میلادی برای پلتفرم هایی نظیر کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان ، کنسول اکس باکس 360 ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول پلی استیشن 3 عرضه خواهد شد و تاریخ انتشار آن تقریباً دو هفته زود تر از بازی FIFA 17 رقم خواهد خورد. در این میان سران شرکت کونامی علاوه بر مشخص کردن تاریخ دقیق و نهایی انتشار بازی Pro Evolution Soccer 2017 بر روی پلتفرم های مقصد این اثر، قیمت نهایی نسخه های مختلف از این بازی بر روی پلتفرم های گوناگون مقصد آن را نیز اعلام نموده اند. بر اساس این اعلام دو نسخه ی اکس باکس وان و پلی استیشن 4 از بازی Pro Evolution Soccer 2017 با قیمت 60 دلار به بازار عرضه می شود و سایر نسخه های مرتبط با این بازی یعنی نسخه های مربوط به سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس 360 و کنسول پلی استیشن 3 با قیمتی معادل 40 دلار در اختیار علاقه مندان به بازی Pro Evolution Soccer 2017 قرار خواهد گرفت. بر این اساس می توان حدس زد که امسال هم شرکت کونامی توجه خاصی به علاقه مندان پلتفرم PC نخواهد داشت و نسخه ای مشابه با پلتفرم های کنسولی نسل هفتم از بازی Pro Evolution Soccer 2017 را برای آنان تدارک دیده است. موضوعی که اگر چه هنوز به شکل رسمی توسط اعضای شرکت کونامی مورد تایید قرار نگرفته است ، اما مشابه بودن قیمت نهایی نسخه های نسل هفتمی از بازی Pro Evolution Soccer 2017 با نسخه ی مربوط به کامپیوتر های خانگی از این بازی می تواند بر این قضیه مهر تایید بزند که سه نسخه ی مذکور از بازی Pro Evolution Soccer 2017 از کیفیتی کم و بیش مشابه با یکدیگر بهره می برند و در کل کیفیتی پایین تر از نسخه های نسل هشتمی این بازی خواهند داشت. چرا که کاملاً بعید به نظر می رسد که نسخه ی PC از بازی Pro Evolution Soccer 2017 کیفیتی نزدیک به نسخه های نسل هشتمی این بازی داشته باشد اما با قیمتی مشابه با نسخه های نسل هفتمی این اثر در اختیار علاقه مندان به سری Pro Evolution Soccer قرار گیرد.

 pes

البته کم توجهی سازندگان سری بازی های Pro Evolution Soccer به پلتفرم PC موضوع چندان جدیدی به شمار نمی رود و در طول یکی دو نسخه ی اخیر از این مجموعه همواره شاهد انتشار نسخه ای با کیفیت پایین تر برای پلتفرم PC (نسبت به نسخه های مربوط به کنسول های نسل هشتمی) توسط اعضای شرکت کونامی بوده ایم. جالب این جاست که سیاست اتخاذ شده در قبال سری بازی های Pro Evolution Soccer توسط شرکت کونامی در طول نسل حاضر، درست عکس سیاست های اتخاذ شده توسط این شرکت در نسل گذشته بوده است و از سوی دیگر این روند معکوس را در رابطه با سیاست های اتخاذ شده توسط شرکت EA در قبال مجموعه بازی های FIFA نیز می توان مشاهده کرد. به بیان دقیق تر در نسل گذشته همواره کیفیت کلی نسخه ی PC از عناوین سالانه ی سری FIFA پایین تر از کیفیت نسخه های مربوط به کنسول های نسل هفتمی از این بازی بود و در مقابل شرکت کونامی تمامی نسخه های نسل هفتمی از مجموعه ی Pro Evolution Soccer را با کیفیتی کاملاً مشابه بر روی کنسول های خانگی و پلتفرم PC عرضه می کرد. با این حال در نسل هشتم بازی های کامپیوتری (به فراخور تغییرات زمانه و فعل و انفعالات جدید صورت گرفته در دنیای بازی های کامپیوتری) سیاست این دو شرکت نسبت به عناوین شبیه ساز فوتبال محبوب خود به طور کل تغییر یافت و کاملاً معکوس شد. به این ترتیب که سازندگان سری FIFA با به کار گیری قفل های باز دارنده ی گوناگون در ساختار نسخه های اخیر این مجموعه (بر روی پلتفرم PC) از کرک شدن نسخه های سالانه ی این بازی جلوگیری به عمل آورده و بر همین اساس نسخه ی PC از شبیه ساز پر مخاطب خود را با همان کیفیت نسخه های کنسولی در اختیار علاقه مندان به این مجموعه قرار دادند. در سوی دیگر قضیه سران شرکت کونامی به علت کرک شدن نسخه های اخیر از سری Pro Evolution Soccer بر روی پلتفرم PC ، در کوتاه ترین زمان ممکن ، ترجیح دادند تا کیفیت کلی نسخه ی PC از عناوین اخیر سری Pro Evolution Soccer را مشابه با نسخه های نسل قبل طراحی نمایند تا علاقه مندان به این مجموعه ی شبیه ساز فوتبال ژاپنی ناچار باشند برای داشتن تجربه ای واقعی از گیم پلی نسخه های اخیر از سری Pro Evolution Soccer به سراغ نسخه های کنسولی و غیر کرک شده ی این مجموعه بروند و به نسخه ی نصفه و نیمه ی این بازی بر روی پلتفرم PC دل خوش نباشند. به هر حال به نظر می رسد که علاقه مندان به مجموعه بازی های Pro Evolution Soccer بر روی پلتفرم PC ، امسال هم همانند چند سال اخیر قادر به داشتن تجربه ای نسل هشتمی از نسخه ی جدید این مجموعه بر روی پلتفرم محبوب خود نخواهند بود و نسخه ی PC از بازی Pro Evolution Soccer 2017 هم همانند چند نسخه ی اخیر از این مجموعه با کیفیتی مشابه با نسخه های نسل هفتمی این بازی در اختیار بازیبازان قرار خواهد گرفت. 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید